Ботев (Враца) наказа Славия в последната минута в мач с три червени картона

Ботев (Враца) срази Славия с 1:0 в напечен мач на стадион "Христо Ботев". В герой за домакините се превърна колумбийската звезда Браян Переа, който вкара единствения гол в 90-ата минута. Срещата предложи много нерви и борба, като главният съдия Кристиян Колев от Пловдив показа три червени картона. С успеха футболистите на Даниел Моралес се отдалечиха на безопасно разстояние от червената зона в efbet Лига, а същевременно най-старият столичен тим записа трета поредна загуба в шампионата.

Славия имаше известно преимущество през първото полувреме, но футболистите на Златомир Загорчич не успяха да пратят топката в мрежата. В началото асът на домакините Браян Переа стреля към рамката на Светослав Вуцов, но националът улови без никакви проблеми.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Последваха по-скучни минути, за да дойде 29-ата, когато Тони Тасев пробва мерника си от фаул. Крилото шутира в центъра на вратата, но миг колебание у Красимир Костов можеше да коства скъпо на стража на Ботев. Топката мина между краката на Костов, но след това вратарят успя да я хване и да предотврати куриозен гол.

След 120 секунди Тасев се оказа на отлична стрелкова позиция, но ударът му се отби в страничната греда, а след това капитанът на Славия Галин Иванов пропусна да направи добавка. Последва опасно центриране пред вратата на "белите", но нападателите в зелено не успяха да намерят топката.

В 39-ата минута Даниел Генов пробва да застраши Вуцов, но шутира слабо и неточно. В 43-ата Ерол Дост направи отличен пробив в наказателното поле на "зелените", но Красимир Костов спаси изстрела на халфа.

Втората част предложи по-слаб футбол, но пък в края ѝ падна единственото попадение. В 52-ата минута Галин Иванов получи топката на границата на наказателното поле, след което бившият национал шутира, но вратарят Костов не беше затруднен сериозно.

В 78-ата минута Велко Йеленкович фаулира откъсващия се Браян Переа, което принуди рефера Колев да покаже втори жълт картон на родения в Ловеч защитник - така славистите останаха с човек по-малко на игрището. В 88-ата втори жълт картон получи и играч на домакините - Мартин Кавдански за удар по Ахмед Ахмедов във въздушен двубой пред наказателното поле на "зелените".

Развръзката дойде в последната минута на редовното време, когато Браян Переа наказа отбраната на Славия и вратаря Вуцов. Резервата Мирослав Маринов направи хубав пробив отдясно и намери колумбиеца пред голлинията на "белите" - шут, гол и три точки за врачани. В добавеното време Момчил Цветанов влезе грубо и опасно в глезена на Кристиан Добрев, а след консултация с VAR арбитърът показа директен червен картон на бившата звезда на ЦСКА и Локомотив (Пловдив)

Ботев (Враца) 1:0 Славия

1:0 Браян Переа (90)

Стартовите състави:

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 11. Момчил Цветанов, 17. Чавдар Ивайло, 19. Браян Переа, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер, 30. Петко Ганев

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 23. Емил Виячки, 4. Людовик Соарес, 33. Галин Иванов, 17. Ерол Дост, 19. Чунг Нгуен До, 88. Тони Тасев, 8. Емил Стоев, 10. Владимир Николов.