Страхотен обрат и важна победа за Септември в Стара Загора

Отборът на Септември (София) постигна изключително важен успех с 2:1 над Берое в Стара Загора в двубой от 22-ия кръг на еfbet Лига. "Зелените" откриха резултата в 41-ата минута, когато Вини Трибуле наказа стража на гостите. През втората част обаче футболистите на Светослав Петров стигнаха до пълен обрат, след като Димитър Костадинов (54) и Мартин Петков (85) наказаха грешки в защитата на Берое.

Първата интересна ситуация се откри след само 120 секунди игра. Симеон Мечев центрира в наказателното поле, където футболист на тима отправи добър удар с глава, но право в ръцете на Димитър Шейтанов.

В 10-ата минута Красимир Станоев овладя с първото си докосване и с второто опита шут от далечна дистанция, но топката профуча високо над целта.

Малко по-късно крайният бранител на домакините Сана Гомес центрира в наказателното поле, но опитът му се превърна в удар, който обаче бе отразен от младия страж на столичани.

В 41-ата минута футболистите на Николай Киров стигнаха до първия гол. Божидар Пенчев проби и пусна пас към Сана Гомес. Той центрира по земя към Вини Трибуле, който изпрати топката в мрежата на Димитър Шейтанов, за да вкара своето трето попадение за Берое.

Втората част започна перфектно за гостите. Играчите на Светослав Петров направиха добра атака, при която Симеон Александров центрира към Димитър Костадинов, който се възползва от неточност в защитата на Берое, за да забие топката с глава в мрежата на капитана на Берое.

В 70-ата минута Симеон Мечев бе близо да върне преднината на своя тим. Халфът отправи фантастичен шут от далечна дистанция, но кълбото прелетя на сантиметри от целта.

В 76-ата минута Сана Гомес направи пореден хубав пробив отляво и центрира на втора греда към Спас Георгиев, който отправи удар с глава, но Димитър Шейтанов блесна с майсторско спасяване с една ръка, избивайки в корнер.

В 85-ата минута Септември направи бърза контраатака. Мартин Ачков навлезе в наказателното поле и пусна пас към Мартин Петков, който успя да завърши хладнокръвно, за да осъществи пълния обрат.

Две минути по-късно "зелените" стигнаха до изравнителното попадение. Гомес проби и подаде към Спас Георгиев, който стреля, но Асен Георгиев изчисти от голлинията. След това най-съобразителен бе Калоян Кръстев, който прати кълбото във вратата, но след преглед на ситуацията с ВАР, главният съдия отмени попадението.

До края на срещата гостите от София бяха безгрешни в защита и заслужено грабнаха важните три точки. По този начин Септември вече е с актив от 19 точки, като е само на една зад Берое.

БЕРОЕ - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 1:2

1:0 Вини Трибуле (41)
1:1 Димитър Костадинов (54)
1:2 Мартин Петков (85)

Стартови състави:

Берое: 73: Иван Караджов, 2. Густаво Каскардо, 3. Сана Гомес, 5. Зария Ламбулич, 6. Макс Челич, 8. Серкан Юсеин, 14. Педро Енрике, 16. Симеон Мечев, 21. Вини Трибуле, 77. Божидар Пенчев, 98. Тонислав Йорданов

Септември (София): 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов, 4. Иван Арсов, 26. Константин Чешмеджиев, 20. Красимир Станоев, 11. Мартин Ачков, 14. Мартин Стоянов, 18. Петър Чуич, 26. Себастиан Якубяк, 9. Валентин Йосков

СТАДИОН: "Берое", Стара Загора
СЪДИЯ: Радослав Гидженов

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"