Водачът в Чемпиъншип се измъчи, но в крайна сметка стигна до сблъсък с Ман Сити

Водачът в Чемпиъншип постигна минимална победа с 1:0, която обаче бе достатъчна за преодоляване на съпротивата на Флийтууд и достигане на 1/4-финалите на ФА Къп. Единственото попадение в двубоя падна в самия край на срещата и бе дело на Конър Робъртс (90’), макар че гостите бяха с човек по-малко цяло полувреме.

Играчите на Венсан Компани не успяваха да създават особено много положение през цялата среща. Те се отличиха с един по-опасен удар през първата част, който обаче бе спасен от вратаря на гостите. Домакините останаха с човек повече на терена в добавеното време на първата част, когато Лий Хейс от Флийтууд бе изгонен за грубо нарушение.

Нещата през втората част обаче не се промениха особено, за да се стигне до последната минута на редовното време, когато Конър Робъртс успя да се разпише след отлично изпълнение с пета за крайното 1:0 в полза на домакините. На 1/4-финалите на турнира Бърнли ще има тежката задача да гостува на Манчестър Сити.

Снимки: Imago