Сериозна издънка на Рома срещу последния

Кремонезе стигна до първата си победа в Серия А през този сезон в 24-ия кръг на първенството. Тимът на Давиде Балардини спечели с 2:1 домакинството си на Рома. Франк Тсаджут откри резултата в 17-ата минута. Леонардо Спинацола изравни в 71-ата минута, а Даниел Чофани се разписа от дузпа в 83-ата минута.

След този успех Кремонезе, който отстрани Рома на четвъртфиналите за Купата на Италия, вече не е последен в класирането, тъй като изпревари Сампдория. Шансовете му за оцеляване обаче си остават минимални. Тимът от Кремона изостава на осем точки от 17-ия Специя. Рома пък изпусна възможност да влезе в четворката и да се изравни с Интер и Милан.

Жозе Моуриньо реши да освежи отбора и Жоржиньо Вайналдум започна като титуляр за първи път за "вълците" след дългото му леченеие на контузия. Тами Ейбрахам пък не беше на 100% и в стартовия състав започна Андреа Белоти. Рома започна активно двубоя и именно Вайналдум бе първият играч, който стреля към вратата. Нидерландецът бе изведен на добра позиция, но прати топката покрай лявата греда на Карнесеки.

Домакините взеха инициативата в следващите минути и организираха няколко атаки. В 17-ата минута те поведоха след страхотен удар от въздуха на Тсаджет. Римляните направиха някакъв опит да отговорят, но играта им не вървеше. В самото начало на второто полувреме Моуриньо бе изгонен след бурни протести, насочени към четвъртия съдия. Португалецът отиде на трибуните и пращаше хартиени бележки към помощниците си.

В 63-ата минута в тима на Рома бяха извършени четири смени. Ейбрахам, Матич, Ел Шарауи ш Солбакен влязоха в играта на мястото на Пелегрини, Залевски, Белоти и Кристанте. "Вълците" вдигнаха темпото и в 71-ата минута стигнаха до изравняване. Манчини изведе Спинацола зад защитата. Той овладя великолепно и прати топката в мрежата с прецизно изпълнение.

След попадението гостите натиснаха и Ел Шарауи можеше да ги изведе напред. Той бе изведен сам срещу вратаря, но Карнесеки успя да отклони топката. Десет минути преди края удар на Чиофани бе отклонен и се превърна в асистенция към Окереке, а Руи Патрисио го повали в наказателното поле. Чиофани бе точен от бялата точка и този негов удар се оказа победен.

Снимки: Imago