Лион е първият полуфиналист за Купата на Франция

Лион победи с 2:1 втородивизионния Гренобъл и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Франция. Попаденията за домакините бяха дело на Брадли Баркола и Жеферсон преди почивката. За бившия отбор на Христо Янев се разписа Амине Сбаи четвърт час преди края.

Лион загуби само един от предишните си 8 мача във всички състезания и не се очакваше да има проблеми с 6-ия в Лига 2. "Хлапетата" започнаха силно и в 24-ата минута натискът им доведе до гол. Николас Таляфико проби по левия фланг и центрира към Баркола, а той откони топката в мрежата. Таляфико беше в основата и на втория гол. Пас на аржентинеца стигна до Жеферсон, който вкара дебютния си гол за Лион.

През второто полувреме домакините намалиха оборотите, но въпреки това имаха още няколко добри положения пред вратата на Естебан Сал. В 74-ата минута Сбаи върна едно попадение и направи остатъка от двубоя интересен. Лион обаче не допусна изненада и вече чака следващия си съперник.