Димитър Тодоров: Потресен съм от съдийството в Павликени

2:2 приключиха в Павликени, местния отбор и едноименния тим на Севлиево. Двубоят е от 16-ия кръг на Северозападната Трета лига. Головете паднаха след почивката. Гостите излязоха напред в резултата след автогол в 60-ата минута. Стефан Гинчев изравни в 73-ата. Малко след това Добрин Петров отново даде аванс на севлиевци. В 96-ата минута Гинчев фиксира 2:2 от дузпа. Съперниците завършиха с по десет футболисти заради червени картони на Ивайло Григоров от Севлиево и Йордан Йорданов от Павликени.

Крайно афектиран след последния съдийски сигнал треньора на Севлиево Димитър Тодоров заяви пред Sportal.bg

„На 65 години съм и от както се помня съм във футбола. И като състезател и треньора никога не съм виждал, това, което се случи днес. Потресен съм от съдийството в Павликени. То развали всичко. Излязоха два отбора, на които съм бил треньор. Съставени от момчета, които са работници и играят за здраве и да радват хората по трибуните. Отбори, които не гонят висши цели като класиране. Безобразното съдийство обаче не позволи да се получи хубав мач. Първият гол на домакините дойде след няколкометрова засада. В края на срещата съдията определи 5-минутно продължение. Четвъртият гол и втория червен картон станаха факт обаче в 96-ата минута. За изравнителното 2:2, рефера Михаел Павлов първо свири фаул за Павликени, а фаулираният беше наш футболист. След изпълнението, вратаря ни Христо Лалев отрази, а Мартин Корназов, роден 2006 година изби топката. Изненадващо за всички на стадиона рефера отсъди дузпа и хората на трибуните започнаха да се смеят на решението му. Дежурният делегат ми каза защо псувам съдията. Хората, които ме познават, знаят, че в речника си нямам такива думи и изрази и му го заявих. Ядосах се и казах, че напускам футбола. Момчетата дойдоха да ме молят да не го правя. Ще остана заради тях. Моля ръководството на Зоналния съвет на БФС – Велико Търново да обърне внимание на съдиите. Не искам помощта им, а само да не пречат за да се решават мачовете на терена от уменията и действията на футболистите“.