Хебър издебна своя момент и удари Славия

Хебър победи с 1:0 Славия като гост в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Пазарджиклии издебнаха своя момент да ударят в средата на втората част, когато Арсенио Валпорт реализира победното попадение. Срещата се игра почти изцяло под диктовката на домакините, но “белите” така и не намериха верния път към вратата на Петър Дебърлиев. Мачът премина при доста бурен вятър, които допълнително затрудни двата тима в определени моменти.

В предишния мач между двата тима, изиграл се в началото на сезона, Славия смачка като гост днешния си опонент с 3:0. Дали днес “белите” ще постигнат нова победа, или Хебър ще успее да изненада, предстои да разберем.

Двубоят започна с натиск на домакините, като гостите рядко излизаха от собствената си половина. Първата опасност обаче дойде в 23-ата минута, когато Тони Тасев намери пролука за стрелба, но силният му удар мина над вратата.

18 Славия - Хебър

Малко преди почивката топката се удари в гредата на Петър Дебърлиев, след като при един пробив отдясно на играч на Славия Алехандро Гарсия изби, а кълбото се чукна в стълба, за да излезе в ъглов удар.

Веднага след подновяването на играта Славия отбеляза гол, който обаче бе отменен. Тони Тасев проби отляво и подаде прострелно пред голлинията, където Ахмед Ахмедов реализира, но се оказа, че нападателят е бил в нередовна позиция.

В 61-ата минута противно на очакванията с оглед на играта до момента Хебър откри резултата. При едно центриране от ъглов удар Арсенио Валпорт засече топката за 1:0 в полза на гостите.

15 минути преди края Галин Иванов можеше да изравни, но ударът му от чиста позиция мина покрай гредата. До края на мача натискът на "белите" бе ялов и така те трябваше да се примирят със загубата на своя стадион.

С победата си днес Хебър събра 16 точки и заема 14-а позиция. Славия от своя страна изпусна четвъртата позиция за сметка на Локомотив (Пловдив) и вече е пети с 35.

СЛАВИЯ 0:1 ХЕБЪР
0:1 Валпорт (61)

Стартови състави:

Славия: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 23 Емил Виячки, 5 Велко Йеленкович, 37 Венцислав Керчев, 19 Чунг Нгуен До, 73 Иван Минчев, 33 Галин Иванов, 88 Тони Тасев, 11 Кристиан Добрев, 9 Ахмед Ахмедов

Треньор: Златомир Загорчич

Хебър: 1 Петър Дебърлиев, 15 Камен Хаджиев, 28 Осира Корнел, 5 Мартин Михайлов, 99 Архан Исуф, 8 Алехандро Серано, 55 Георги Вълчев, 3 Богомил Божуркин, 97 Марсел Венсан, 98 Георги Търтов, 17 Арсенио Валпорт

Треньор: Владимир Манчев

СЪДИЯ: Волен Чинков
СТАДИОН: "Александър Шаламанов", София