Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0

Хебър най-после се завърна в Пазарджик, но не впечатли срещу Спартак (Варна)

Хебър и Спартак (Варна) завършиха 0:0 в последния двубой от 20-ия кръг на efbet Лига. Срещата бе по-специална за домакините, които се завърнаха на обновения стадион “Георги Бенковски” в Пазарджик, след като първата половина от сезона домакинстваха в София. Иначе гостите бяха доста по-активни в мача, създадоха повече положения и може да се каже, че те изпуснаха победата, която им бе от изключителна важност срещу пряк конкурент в битката за оцеляване. Освен това Хебър завърши и с 10 души двубоя, след като Ивайло Михайлов бе изгонен в 74-ата минута.

Гонзо, Миневи и Тунчев на стадион “Георги Бенковски”

Двата тима стартираха равностойно срещата, а първата по-интересна ситуация дойде в 10-ата минута. Центриране от корнер намери Виктор Митев на границата на наказателното поле. Крилото на варненци опита удар директно от движение, но топката излезе в аут. 2 минути по-късно Иван Йорданов отправи хубав шут от дистанция, но отново неточно.

19 Хебър - Спартак (Варна)

В следващите минути “соколите” продължаваха да бъдат по-активни, но не успяваха да се възползват максимално от ситуациите и положенията, които създаваха. Хебър също имаше своите шансове, но без да застрашава вратата на Фигейредо.

В самия край на първата част дойде и най-чистото положение до този момент в срещата. Октай Хамдиев проби добре отдясно и центрира по земя към точката за изпълнение на дузпа. Венсан Марсел стреля добре, но Фигейредо показа рефлекс и успя да избие.

Второто полувреме стартира отново равностойно, като не се създаваха опасни положения, а повечето битка беше в средата на терена. Спартак беше малко по-активен от двата тима и по-често се опитваше да организира атаки, но така и не създаде сериозна работа на Микулич.

В 65-ата минута варненци бяха много близо до това да открият резултата. Коварно изпълнение на Иван Йорданов директно от ъглов удар намери напречната греда и за щастие на Хебър излезе в аут.

В 74-ата минута Ивайло Михайлов фаулира Иван Йорданов и си изкара втори жълт картон. Така във финалните малко повече от 15 минути домакините останаха с 10 души на терена. Малко по-късно Лерой Микелс отправи слаб шут от удобна позиция и не затрудни Микулич.

След като остана с човек повече на терена Спартак се впусна в атака във финалните минути. Микелс стреля опасно от дистанция в 82-ата минута, но неточно, а малко по-късно Беланюк проби отляво, но шутът му разочарова. В последните секунди отново Микелс имаше шанс, но и този път нападателят не се възползва.

В следващия кръг Хебър гостува на Славия, а Спартак приема друг конкурент в битката за оцеляване - Ботев (Враца).

ХЕБЪР 0:0 СПАРТАК

Стартови състави:

Хебър: 22. Звонимир Микулич, 15. Камен Хаджиев, 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 99. Архан Исуф, 8. Алехандро Гарсия, 11. Лорен Марузин, 9. Ивайло Михайлов, 77. Октай Хамдиев, 97. Венсан Марсел, 55. Георги Вълчев;

Спартак (Варна): 31. Кристиано Фигейредо, 14. Ивей Ромееш, 3. Бен Карамоко, 66. Александър Цветков, 11. Виктор Митев, 82. Иван Йорданов, 10. Румен Руменов, 22. Роберт Хименез, 47. Родни Антуи, 7. Лерой Жак Микелс, 23. Жоао Марио.