Монтана и Спортист (Своге) не успяха да се победят на “Огоста”

Монтана и Спортист (Своге) не се победиха и завършиха при резултат 0:0 в двубой от 20-ия кръг на Втора лига. Двубоят на стадион “Огоста” не впечатли особено много, като чистите и опасните положения не бяха толкова много. Може да се каже, че домакините бяха по-близо до победата, но така и не успяха да вкарат гол.

Монтана ще има лагер преди мача със Спортист (Своге)

Двубоят започна равностойно без сериозни положения, но Монтана беше малко по-активен в предни позиции през първите минути. Още в 5-ата минута след остро центриране отдясно футболист на Спортист изчисти, но кълбото мина опасно близо до страничния стълб.

10 минути по-късно Йордан Йорданов получи пас в наказателното поле на "шоколадите" и стреля. Ударът му бе блокиран, а топката стигна до Мехди Уамри, който също шутира, но Мартин Величков се намеси страхотно, за да запази нулевото равенство.

В 29-ата минута дойде една и от опасните атаките на Спортист. Симеон Чатов центрира отляво, а топката кацна на главата на Русинов. Ударът на нападателя обаче премина покрай страничния стълб.

До края на първото полувреме повече опасни положения нямаше и така двата тима се оттеглиха без голове на почивката.

Второто полувреме отново започна с натиск на домакините, но без интересни положения. В 56-ата минута Карачанаков бе изведен очи в очи с Мартин Величков, но вратарят бързо скъси ъгъла и ударът на нападателя бе отразен. В крайна сметка се оказа, че футболистът на Монтана е бил и в засада и дори да имаше попадение, то нямаше да бъде зачетено.

Малко по-късно отново Карачанаков можеше да открие от пряк свободен удар, но изпълнението му бе неточно. Последваха минути, в които отново липсваха чисти голови положения. В 75-ата Спортист също можеше да открие чрез Илия Русинов. Той засече с крак центриране от корнер, но за негово съжаление топката премина на сантиметри от страничния стълб.

5 минути по-късно ново нападение на Монтана доведе до това Карачанаков да получи в наказателното поле и да стреля от опасна позиция, но и този път в аут. До края на двубоя на два пъти отново Карачанаков изпълни два опасни пряк свободни удара, но вратарят на Спортист изби.

След това равенство Спортис събира в актива си 33 точки и се изкачва на 4-ото място. Монтана от своя страна е седми с 29 точки.

МОНТАНА 0:0 СПОРТИСТ

Стартови състави:

Монтана: 12. Петър Петров, 7. Андреас Васев, 3. Иван Михов, 14. Димитър Буров, 20. Стилян Николов, 13. Йордан Йорданов, 22. Стефан Каменов, 6. Ивелин Георгиев, 9. Мехди Уамри, 17. Идрисс Фудил, 71. Антон Карачанаков;

Спортист (Своге): 1. Мартин Величков, 16. Богдан Костов, 6. Дилян Георгиев, 21. Александър Бастунов, 22. Павлин Чиликов, 23. Симеон Чатов, 8. Владимир Семерджиев, 17. Аюб Тазути, 7. Слав Петков, 10. Илия Русинов, 15. Георги Николов.