Черноломец (Попово) победи Септември (Тервел) за купата на АФЛ

Черноломец (Попово) надигра у дома Септември (Тервел) с 2:0 в полуфинал на Североизточна България от турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Стана интересен двубой с доста голови положения пред двете врати. Гостите започнаха по-добре и Денис Кадир тресна гредата. В 14-ата минута обаче домакините проведоха контратака, последва центриране, Десислав Петков от воле заби топката в тревата, вратаря беше вече паднал и кълбото спря в мрежата му. В 35-ата минута поповци изпълниха корнер, Ясен Василев отклони топката с глава към задната греда, където Йордан Иванов я насочи с глава в мрежата. Така Черноломец се класира за регионалния финал, в който с Черноморец (Балчик) ще излъчат представителя на Североизтока за заключителния етап на турнира.