Атлетико почете Атлетик, но после Гризман разочарова баските

С попадение на Антоан Гризман в 73-тата минута отборът на Атлетико Мадрид надви Атлетик Билбао с 1:0 в среща от 22-рия кръг на Ла Лига. Тази победа утвърди столичани на четвъртата позиция и ги доближи на 2 точки до третия Реал Сосиедад.

Срещата съвпадна с честването на 125-ата годишнина на баския клуб, заради което “рохибланкос” им позволиха да облекат титулярните си екипи, а в същото време те излязоха в резервните си.

С това обаче приключи и отдаването на почит, защото на терена играчите на Диего Симеоне се наложиха.

И двата отбора имаха положения, но този на Атлетико бяха по-солидните. Така в 73-тата Гризман вкара единствения гол, след като мина като на слалом през куп футболисти от Билбао.