Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1 /почивка/

Дни след боя в Европа Севиля не успя да надвие Райо Валекано

Тимът на Севиля стигна само до “хикс” - 1:1, при визитата си на Райо Валекано в среща от 22-рия кръг на Ла Лига. Мачът на “Вайекас” дойде три дни след “избухването” на андалусци в Лига Европа, където те разгромиха ПСВ Айндховен с 3:0 в първа среща от плейофния кръг от фазата на елиминациите.

Треньорът Хорхе Сампаоли смени седмина от титулярите си от четвъртък, но това не даде желания резултат. Даже намесите на вратаря Янис Буну се оказаха ключови и за тази точка.

Сусо даде аванс на гостите след щастлив рикошет в 29-ата минута.

В 65-ата обаче Райо изравни след удар с глава на Флориан Лежюн.

В последните минути и двата отбора вкара по един гол от засада, които не бяха зачетени.

Хубавото за севилци е, че поне вече са на 5 точки от зоната на изпадащите. Райо пък се радва на място в топ 6 преди останалите мачове от кръга.