Дунав не позволи на Етър да се откъсне в битката за второто място

Дунав и Етър завършиха при 0:0 в мач от 19-ия кръг на Втора лига. Така гостите не успяха да вземат по-сериозна точкова преднина пред преследвачите за второто място Крумовград и Беласца, които играят утре помежду си.

Мачът започна с минута мълчание в памет на Петър Жеков, а бившият капитан на домакините Диян Димов бе почетен по повод края на кариерата си.

Още в началото слаб удар на Йордан Димитров с глава бе уловен от Славков, а в ответната атака Мартин Тошев бе изведен и стреля, но след рикошет топката излезе в корнер. Играта продължи да е сравнително равностойна с малко по-чести атаки на домакините, при една от които в 22-ата минута Денислав Минчев стреля в ъгъла, но вратарят Славков уверено улови. В 31-ата минута Етър можеше да поведе – Валери Христов центрира към Мартин Тошев, който находчиво прехвърли вратаря, но топката падна над напречната греда. Нова ситуация имаше в 39-ата минута, когато Георги Ангелов насочи топката към вратата, но Дамянов улови.

Втората част бе двуостра. Удари на Калин Георгиев и Йордан Димитров от домакините минаха до гредите, а “Етър имаше два уникални шанса за гол. В 60-ата минута Дани Младенов стреля опасно с глава, но вратарят спаси, а в 82-ата минута Крум Стоянов излезе на скорост сам срещу Дамянов, но стреля в него.

ДУНАВ: Дамянов, Минчев, Будинов, Сабри, Димитров, Предев, Хасан, Колев, Костадинов, Тодоров, Георгиев

ЕТЪР: Християн Славков, Валери Христов, Георги Ангелов, Георги Александров, Христо Митев, Крум Стоянов, Янко Ангелов (56 Моран), Емануил Личев (79 Пехливанов), Алехандро (56 Станев), Мартин Тошев (48 Янков), Даниел Младенов

текст: etarvt.bg

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"