Дунав и Литекс не се победиха на старта на пролетния дял от Втора лига

Дунав и Литекс завършиха наравно 1:1 в мач от първия пролетен кръг на шампионата във Втора лига. И двете попадения на градския стадион в Русе паднаха преди почивката.

"Оранжевите" откриха резултата в 15-ата минута, когато новото попълнение в състава на Андрей Андреев - Юсеин Касов, реализира дебютния си гол за ловчалии.

Резултати и голмайстори във Втора лига

Домакините отговориха много бързо и след като измина половин час игра Джан Хасан възстанови равенството. До края на редовното време нямаше нови попадения и двата отбора поделиха по една точка.

Въпреки че вече е в серия от 5 поредни мача без успех, Литекс остава на 9-о място в класирането с 24 точки. "Драконите" имат 23 пункта, които им отреждат 12-ата позиция.

В следващия кръг "оранжевите" приемат Марица, а Дунав е домакин на борещия се за промоция в елита Етър.