Локомотив (София) сломи Спортист (Своге) в голово шоу

Локомотив (София) победи Спортист (Своге) с 3:2 в контролна среща, която се проведе на стадиона в "Надежда". "Железничарите" поведоха чрез Антонио Вутов, преди Георги Николов да изравни. Божидар Кацаров и Димитър Митков вкараха нови два гола за домакините, а крайното 3:2 оформи Йоан Маринов.

Зимна подготовка на отборите от efbet Лига (обновена)

В 8-мата минута добра атака на Спортист завърши с центриране на Чатов в наказателното поле, но защитниците на Локомотив се справиха.

В средата на полувремето "червено-черните" поведоха. Антонио Вутов изпълни перфектно пряк свободен удар и с левия крак изпрати топката неспасяемо във вратата на Спортист.

Само 4 минути по-късно Георги Николов изравни резултата, след като открадна топката от Божидар Кацаров, излезе сам срещу Любенов и хладнокръвно го преодоля за 1:1.

Домакините поведоха отново в 37-мата минута. Тогава те изпълниха бързо пряк свободен удар. Димо Бакалов се озова сам срещу вратаря, но Величков първоначално изби. Последва меле в наказателното поле и Божидар Кацаров мушна топката в мрежата.

Мартин Величков направи две много добри спасявания. Първо в 39-ата минута изби удар на Антонио Вутов от фал, а след това се справи и с шут на Димитър Митков.

В края на полувремето резултатът можеше да стане 2:2. Добра бърза атака на Спортист изведе Георги Николов на добра позиция от малък ъгъл. Той имаше възможност да подаде на свободни свои съотборници, но предпочете да стреля, а Любенов изби в корнер.

В началото на второто полувреме домакините се възползваха от грешка в защитата и Димитър Митков отбеляза за 3:1.

Малко след като измина час игра Георги Николов стреля опасно, но стражът на Локомотив спаси. 15 минути преди края на мача Павлин Чиликов нанесе изстрел с глава след центриране от фал, но не уцели добре топката.

В 82-рата минута Петър Вуцов опита далечен удар, но отново топката бе избита в корнер.

Към края на двубоя Йоан Маринов вкара за 3:2. Димитър Петров взе добре топката отдясно и я сервира на Маринов за последното попадение в срещата.

Снимки: Startphoto