Арда загуби от Динамо (Москва) в контрола, която продължи 120 минути

Арда (Кърджали) загуби с 1:3 от Динамо (Москва) в контролна среща, която продължи 120 минути. Попаденията за руския тим реализираха Даниил Фомин (21), Константин Тюкавин (42) и Арсен Захарян (57). Точен за отбора на Александър Тунчев бе Умар Сако (60).

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на "сините". Константин Тюкавин отправи силен удар, който бе перфектно отразен от Анатоли Господинов.

Футболистите на Александър Тунчев отговориха с многоходова комбинация, която завърши с удар на Иван Коконов, но кълбото прелетя над целта.

В 21-ата минута московчани откриха резултата. Даниил Фомин се разписа с удар с глава от близка дистанция.

В 39-ата минута Тюкавин отправи нов удар от малък ъгъл, но стражът на Арда се намеси на ниво. В 42-ата минута Умар Сако направи груба грешка, от която се възползва Константин Тюкавин. Нападателят отне топката, след което напредна и с мощен удар матира Господинов.

Малко по-късно Преслав Боруков отправи удар с глава, но бе твърде слаб, за да затрудни Шунин.

В 57-ата минута талантът на Динамо Арсен Захарян направи резултата 3:0. Младият футболист отбеляза от точката на дузпата, след като получи перфектен пас от Нгамалеу.

Три минути по-късно Умар Сако намали преднината на руския тим, вкарвайки красив гол с глава след центриране от корнер.

В 105-ата минута Фьодор Смолов направи страхотен пробив, след като се справи с няколко бранители на Арда, руският национал стреля, но кълбото премина на сантиметри от целта. До края на проверката двата отбора не създадоха нищо интересно и логично завърши без нови попадения.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - ДИНАМО (МОСКВА) 1:3

0:1 Фомин (21)

0:2 Тюкавин (42)
0:3 Захарян (57)