Нюкасъл не допусна изненада и стигна до мечтания финал

Нюкасъл победи с 2:1 Саутхамптън и се класира за финала на турнира "Карабао Къп". Попаденията за "свраките" отбеляза Шон Лонгстаф (5', 21'), а Че Адамс намали в 29-ата минута. Отборът на Еди Хау остана с човек по-малко в 82-ата минута, когато червен картон получи Бруно Гимараеш, но това не се оказа фатално.

"Джордитата" ще играят на финал за някоя от домашните купи за първи път от 1999 година. Техен съперник на "Уембли" почти сигурно ще е Манчестър Юнайтед, който има преднина от три чисти гола преди реванша срещу Нотингам Форест в другия полуфинал.

Домакините излязоха със същите 11, които започнаха и в първия мач, спечелен с 1:0. Мениджърът на Саутхамптън Нейтън Джоунс пък направи 4 промени в своя състав. Нюкасъл стартира силно и Шон Лонгстаф имаше ранен шанс да открие резултата, но прати топката в аут. Секунди по-късно халфът получи пас от Киърън Трипиър в наказателното поле и с премерен удар изненада вратаря на гостите Гавин Базуну.

"Свраките" изцяло контролираха двубоя и до голяма степен решиха нещата в своя полза още в средата на първата част. Тогава Мигел Алмирон комбинира с Лонгстаф, а той удвои аванса на Нюкасъл. Саутхамптън обаче не се предаде. В 29-ата минута Че Адамс стреля силно по диагонала и намали на 1:2. Това беше една от малкото опасни атаки на "светците" в мача.

През втората част Нюкасъл намали темпото и пред двете врати почти нямаше интересни положения. Юношата на "свраките" Адам Армстронг, както и в първата среща, пропусна да изравни, а домакините не се притесниха дори след изгонването на Бруно Гимараеш. Бразилецът получи директен червен картон в 82-ата минута, но отборътна Еди Хау нямаше проблеми да запази изгодния резултат.

Снимки: Gettyimages