Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Лудогорец изпусна победата срещу Шахтьор (Донецк) в добавеното време

Лудогорец и Шахтьор (Донецк) завършиха наравно 2:2 в контролна среща в Турция. Това бе петата и последна проверка за "орлите" в южната ни съседка.

Припомняме, че вчера разградчани обявиха, че първоначално предвидените приятелски мачове за 3 февруари срещу Вендсисел и Динамо (Киев) няма да се състоят заради множеството контузии в състава на българския шампион.

Лудогорец няма да играе с Вендсисел и Динамо (Киев)

Днес двата отбора си размениха по едно полувреме и в крайна сметка не успяха да излъчат победител. Лудогорец изигра много силна първа част и след 45 минути игра водеше с 2:0. Игор Тиаго откри резултата в 27-мата минута, а само 120 секунди по-късно Густаво Нонато удвои преднината на своя тим.

След почивката украинският гранд заигра по-добре и също реализира две попадения. В 72-рата минута Ласина Траоре намали изоставането на Шахтьор, а дълбоко в добавеното време Артьом Бондаренко изравни от дузпа.

Равносметката за българския шампион от зимния подготвителен лагер е две победи, две равенства и една загуба.

В 10-ата минута Лудогорец получи страхотна възможност да изпълни пряк свободен удар в близост до наказателното поле, след като Кирил Десподов бе фаулиран. Именно той стреля, но топката се спря в стената.

Малко след като измина четвърт час игра Оливие Вердон нанесе изстрел, който обаче не намери очертанията на вратата.

В 19-ата минута футболистите на Анте Шимунджа организираха добро нападение по десния фланг, при което Десподов пусна извеждащ пас към Педро Нареси. Полузащитникът стреля от движение, но опитният Андрий Пятов се намеси по великолепен начин.

В средата на полувремето дойде и най-доброто положение за украинския гранд. Сикан отправи удар от малък ъгъл, който не затрудни Серджио Падт.

В 27-мата минута Недялков намери по отличен начин Игор Тиаго в противниковото наказателно поле, който добре си пое топката и с второто си докосване я прати в мрежата на Шахтьор.

Само 120 секунди по-късно, след нова добра атака отляво, Недялков центрира към пеналтерията, а Нонато се оказа на точното място, за да покачи на 2:0.

Към края на първата част Кирил Десподов също стреля по посока вратата на Пятов, но изстрелът му бе твърде слаб и не затрудни 38-годишния украински страж.

Разградчани започнаха по-активно и след почивката и още в началните минути Текпетей се разписа с удар от границата на наказателното поле. Попадението му обаче бе отменено заради засада на Игор Тиаго, който се намираше пред погледа на вратаря на Шахтьор и въпреки, че нападателят не игра с кълбото, реферът прецени, че влияе на играта.

Малко след това Юшченко стреля от дистанция над целта. В 65-ата минута Кирил Десподов отправи много опасен удар от фал, който мина над стената, и само добрата намеса на резервния вратар Пузанков запази резултата непроменен.

В 72-рата минута Шахтьор върна един гол. Украинците откраднаха топката още в наказателното поле на "орлите" и след като Падт отрази един изстрел, при добавката Ласина Траоре бе на точното място и намали изоставането на своя отбор. При ситуацията останаха съмнения за нарушение срещу Мануел Шоу, но такова не бе отсъдено от главия съдия.

Играчите на Игор Йовичевич потърсиха изравнително попадение в оставащите минути, но защитата на Лудогорец се справяше добре с зачестилите атаки в тяхната половина.

Дълбоко в добавеното време главният съдия отсъди странна дузпа в полза на Шахтьор за игра с ръка на Пьотровски. Повторенията обаче показаха, че топката се удря в крака на полузащитника.

Въпреки това реферът остана непреклонен и Артьом Бондаренко реализира от бялата точка за крайното 2:2.

ЛУДОГОРЕЦ 2:2 ШАХТЬОР

1:0 Игор Тиаго (27)
2:0 Густаво Нонато (29)
2:1 Ласина Траоре (72)
2:2 Артьом Бондаренко (90+6)

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 24. Оливие Вердон, 22. Франко Русо, 3. Антон Недялков, 16. Аслак Витри, 23. Мануел Шоу, 30. Педро Нареси, 20. Густаво Нонато, 11. Кирил Десподов, 37. Бърнард Текпетей, 9. Игор Тиаго;

Резерви: 12. Симон Слуга, 71. Умут Хабил, 5. Георги Терзиев, 32. Игор Пластун, 14. Дени Групер, 6. Якуб Пьотровски, 10. Матиас Тисера, 90. Спас Делев, 17. Жоржиньо;

ШАХТЬОР: 30. Пятов (К), 7. Тотовицкик, 13. Гочолейшвили, 14. Сикан, 18. Борячук, 23. Тейлър, 24. Глушченко, 27. Очеретко, 29. Назарина, 32. Козик, 44. Ракицкий.