Борусия (Дортмунд) вече е само на 3 точки от Байерн, след като срази отбора в най-силна форма

Борусия (Дортмунд) постигна трета поредна победа в Бундеслигата и вече е само на 3 точки от лидера Байерн (Мюнхен), който пък записа три последователни равенства след подновяването на шампионата. Сега “жълто-черните” подчиниха Байер (Леверкузен) с 2:0 като гости и затвърдиха силната си форма.

Триумфът е ценен за вестфалци и заради факта, че до днес точно “аспирините” бяха тима в най-добра серия в Германия, след като имаха пет поредни победи.

Карим Адейеми реализира първото си попадение за Борусия в Бундеслигата в 33-тата минута, а след още 20 игрови минути защитникът на домакините Едмонд Тапсоба си вкара автогол.

Мачът на “БайАрена” беше първият, в който излекувалият се от рак Себастиан Алер започна като титуляр за Дортмунд. Нападателят изигра важна роля и при двата голa и беше заменен след час игра.

Тимът на Чаби Алонсо се постара да затрудни противника и имаше доста положения, но вратарят Грегор Кобел спаси всички изстрели към него. Муса Диаби и Сардар Азмун нямаха шанс на няколко пъти.

В 70-ата минута Тапсоба за малко да си отбележи втори автогол, но този път съотборникът му Джереми Фримпонг успя да избие топката точно от голлинията.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"