Алегри: Не мисля, че някога сме правили подобно първо полувреме

Наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри беше много критичен към представянето на своите играчи при изненадващата домакинска загуба с 0:2 от новака Монца. Той остана недоволен най-вече от слабото първо полувреме, в което неговият отбор допусна и двата гола, които специалистът определи за много леки.

Ювентус отново се издъни срещу Монца в Серия "А"

„Не мисля, че някога сме правили подобно първо полувреме и трябва да размишляваме върху това. След почивката беше по-добре, но трябва да поемем отговорност за цялостното представяне. Аркадиуш Милик има мускулна травма и ще отсъства известно време. Мачът с Аталанта беше странен, но гледам статистиката: за три мача спечелихме една точка и допуснахме допуснахме десет гола, включително лесни такива днес. Недопустимо е да получим попадение след тъч, те преминаха през нас със срамна лекота. Бяхме бавни и не реагирахме след първия им гол, който беше отменен, но трябваше да ни предупреди. Направихме твърде много грешки и нямахме правилния манталитет, но отношението през второто полувреме беше напълно различно.

Трябва да сме наясно с позицията, която заемаме в класирането, а не с 38-те точки, които си спечелихме. В момента имаме само 23 и трябва да действаме според това. Така че след днешната загуба трябва да работим върху тази ситуация, която засега е реалната. Трябва да излезем от този водовъртеж възможно най-бързо. Имаме само една точка от три кръга, а това не бива да ни се случва. Бяхме непобедени у дома до този момент. Монца е добър отбор, но не можем да допускаме толкова леки голове. Всеки, който не е способен да си свърши работата, е редно да бъде оставен извън състава. На играчите ми казах абсолютно същото каквото и на вас“, коментира Алегри след мача.

Снимки: Gettyimages