Локо (Пловдив) завъртя хикс с елитни руснаци

Отборът на Локомотив (Пловдив) завърши наравно 1:1 с руския елитен Пари (Нижний Новгород) в поредната си контрола на турска земя. Бубакар Дион откри за "смърфовете", но Вячеслав Кортов изравни за тима от Премиер лигата.

Досега “смърфовете” бяха загуби от Динамо (Тбилиси) - 0:2, Младост (Лучани) - 1:3 и и Прищина - 1:3 и победиха Зоря (Луганск) - 1:0. В България пък пловдивчани регистрираха поражение от Хебър - 0:1.

Пловдивчани откриха резултата в 21-ата минута. Тогава Ерик Сорга намери в наказателното поле Бабакар Дион и белгиецът успя да се преори със защитник и да стреля успешно за 1:0.

В 54-ата минута руснаците изравниха. Вячеслав Кротов се оказа на добра позиция и простреля Динко Хоркаш.

До края на мача ново попадение не падна, въпреки че и двата отбора имаха по няколко добри атаки. Така Локомотив (Пловдив) завърши лагера си в Турция с равенство, а последната контрола преди подновяването на шампионата ще е на 3 февруари срещу Марица.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:1 ПАРИ