Джейлън Браун поведе Бостън към успех над ЛА Лейкърс

Джейлън Браун реализира 37 точки и овладя 9 борби за успеха на Бостън като домакин на Лос Анджелис Лейкърс със 125:121 след продължение в мач от от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада. „Езерняците“ водеха със 105:102 към края на четвъртата част, но Браун реализира кош и бе фаулиран при оставащи 4.1 секунди. Той вкара от наказателната линия, изравни за 105:105. ЛеБрон Джеймс пропусна стрелба във финалната секунда и двубоят отиде в продължение, въпреки че видео повторенията показаха, че е бил фаулиран от Джейсън Тейтъм.

Браун отбеляза 11 точки в добавеното време, включително кош за аванс от 119:114 за Селтикс 50.8 секунди преди края. Малко по-късно той бе точен и при два наказателни удара за преднина от 121:116.

ЛеБрон Джеймс завърши с 41 точки, 9 борби и 8 асистенции за Лос Анджелис Лейкърс, а Антъни Дейвис се включи с 16 точки и 10 борби. Тейтъм се отчете с 30 точки и 11 борби за Бостън, а Малкълм Брогдън добави 26 точки.

Резултати от НБА

Филаделфия също записа домакинска победа над Денвър със 126:119 след 47 точки и 18 борби на Джоел Ембийд, включително ключова тройка при оставащи 29.2 секунди в мача. Това бе девети двубой за Ембийд, в който той вкарва 40 и повече точки, през настоящия сезон. Джеймс Хардън се отчете със 17 точки и 13 асистенции за Филаделфия, който спечели седми пореден мач. Никола Йокич бе най-резултатен за Нъгетс с 24 точки, 9 асистенции и 8 борби, а Джамал Мъри добави 22.

Бруклин надделя над Ню Йорк Никс със 122:115 като домакин в друга среща от вечерта в НБА. Кайри Ървинг реализира 21 от своите общо 32 точки в четвъртата част. Той бе точен при осем от 15-те си стрелби в този период и отбеляза 9 от последните 11 точки за Нетс. За гостите Джейлън Брънсън завърши с 26 точки, а Ар Джей Барет добави 24.

Лос Анджелис Клипърс надигра Атланта със 120:113 като гост, а Кауай Ленард и Пол Джордж вкараха общо 55 точки за петия пореден успех на тима. Ленард отбеляза 32 точки, 8 борби и 4 асистенции, а Джордж се отчете с 23 точки, 7 борби и 6 асистенции. Трей Йънг реализира 31 точки и 10 асистенции за домакините от Атланта, а Джон Колинс добави 16 точки.

Победа като гост постигна и Хюстън над Детройт със 117:114. Ерик Гордън допринесе с 24 точки за победата на Рокетс, а за Пистънс Алек Бъркс завърши с 21 точки.

Орландо отстъпи у дома пред Чикаго със 109:128. ДеМар ДеРоузън и Зак ЛаВин отбелязаха по 32 точки, а Никола Вучевич се включи с 26 точки и 13 борби за Чикаго. Мориц Вагнер реализира 27 точки за Орландо, негово най-добро постижение за сезона.

В останалите мачове от вечерта в НБА Минесота победи Сакраменто със 117:110 като домакин след 34 точки и 10 борби на Антъни Едуардс. Тимът на Ню Орлиънс загуби у дома от Вашингтон със 103:113 след 21 точки и 12 борби на Даниел Гафорд за гостите, а Сан Антонио отстъпи също като домакин на Финикс със 118:128 след продължение. Крис Пол завърши с 31 точки и 11 асистенции за Сънс.

Юта надделя у дома над Далас със 108:100. Гостите бяха без звездата си Лука Дончич, а Лаури Марканен вкара 29 точки за Юта. Торонто записа успех като гост на Портланд със 123:105 след 27 точки за Прешъс Ачиува, който добави и 13 борби за Торонто.

Снимки: Gettyimages