Байерн се размина за трети път с първата си победа за годината и вече има само точка преднина на върха

Байерн (Мюнхен) записа равенство в трети пореден мач в Бундеслигата, след като направи 1:1 с Айнтрахт (Франкфурт) в дербито от 18-ия кръг. Така баварците остават все още без победа през 2023 година, като интересното е, че и трите им срещи завършиха при идентичен резултат. Тази серия без успех направи битката в челото изключително интересна, тъй като в момента Байерн има само точка преднина пред Унион (Берлин), две пред РБ Лайпциг и три пред Фрайбург. Иначе баварците играха по-добре от своя съперник през първото полувреме и поведоха с гол на Льорой Сане (34'). Рандал Коло Муани изравни в 69-ата минута, след което домакините не направиха нищо, за да стигнат до победата.

Юлиан Нагелсман бе предприел четири корекции в стартовия състав на баварците, след като в предишните два мача залагаше на едни и същи титуляри. Йосип Станишич започна за първи път в Бундеслигата. Кингсли Коман и Томас Мюлер също стартираха. Павар, Гнабри и Горетцка, който има проблем в бедрото, им отстъпиха местата си.

В състава на Айнтрахт имаше четири промени в сравнение с предишния мач. Кевин Трап се завърна на вратата. Аурелио Бута, Себастиан Роде и Макото Хасебе също започнаха.

Байерн владееше доста повече топката в началото, но удари към вратата на Трап и интересни положения нямаше. В 25-ата минута опасна ситуация обаче имаше пред вратата на домакините. Коло Муани се откъсна на скорост зад отбраната на баварците, Станишич бе много по-бавен и изостана, а Зомер излезе извън наказателното поле и след като успя да играе с топката, препъна и нападателя. Това донесе жълт картон на стража на Байерн, който обаче предотврати по този начин голяма опасност.

В 31-вата минута най-сетне и Кевин Трап трябваше да се намесва и го направи блестящо с две последователни спасявания. Първо вратарят на Айнтрахт спаси удар от далечна дистанция на Кимих, а след това изби и добавката на Мюлер. Три минути след това обаче Трап капитулира, след като Мюлер получи отдясно, центрира ниско в наказателното поле, а Сане засече от движение и с плътен удар прати топката във вратата на гостите. „Орлите“ претендираха за нарушение в хода на атаката, но такова не бе отсъдено. Така Байерн се разписа в 49-и пореден мача в Бундеслигата на „Алианц Арена“.

В 37-ата минута Упамекано пропусна добра възможност за втори гол. Бранителят бе оставен сам на далечната греда и стреля с глава, но неточно.

Така след силна втора половина на полувреме Байерн заслужено се оттегли на почивка с преднина.

В 61-вата минута Мюлер изведе Мусиала в наказателното поле, талантът на Байерн чукна топката към Чупо-Мотинг, който опита да я насочи с пета към вратата, но ударът му бе блокиран от Бута. Дори да беше отбелязал гол тук обаче, попадението щеше да бъде отменено, тъй като Мусиала игра с ръка преди това.

В 69-ата минута Айнтрахт изненада Байерн. Камада подхвана една контраатака още пред собственото си наказателно поле, намери Коло Муани, който премина през централната зона и върна към японеца. Камада след това отново му върна подаването. Коло Муани се справи с Упамекано, след което стреля в далечния ъгъл за 1:1. Така френският национал се разписа за втори път през този сезон във вратата на Байерн.

До края не само, че Байерн не успя да наложи натиск, а Айнтрахт дори изглеждаше по-опасният отбор. Боре пропусна добра възможност да донесе победата на „орлите“ в добавеното време.

Снимки: Imago