Перо влезе в ролята на хладнокръвен голмайстори и изпрати Саутхамптън на 1/8-финал

Отборът на Саутхамптън, който е на последно място във временното класиране на Премиър лийг, се класира за 1/8-финалите на ФА Къп след победа с 2:1 над Блекпул на „Сейнт Мери“. Герой за „светците“ бе левият бек Ромен Перо, който отбеляза два гола във всяко от полувремената. Патино върна едно попадение, но то се оказа недостатъчно за тима от Чемпиъншип.

Перо откри резултата в 22-рата минута, когато изпълни по чудесен начин пряк свободен удар. Бранителите на Блекпул, които изградиха стената при това статично положение, също имаха сериозен принос за попадението, тъй като стената се разкъса и топката премина през дупката, която зейна.

Блекпул можеше много скоро след това да изравни, но в 25-ата минута Кабайеро изби удар на Йейтс. До почивката голмайсторът Перо, който бе най-силният играч на „светците“ през първото полувреме, направи още няколко добри пробива, но съотборниците му не успяха да извлекат максимума от създалите се ситуации.

В 55-ата минута Блекпул пропусна страхотни възможности да изравни резултата. Йейтс изведе Поведа зад гърба на отбраната на „светците“ и той изскочи очи в очи с Кабайеро, който излезе напред. Футболистът на Блекпул опита да го прехвърли, но опитният страж предугади намерението му и спря топката с една ръка. Кълбото се върна в Поведа, но този път той стреля встрани от вратата.

В 62-рата минута Ромен Перо отбеляза втория си гол, след като проби за пореден път, направи двойно с Мара и стреля покрай Максуел за 2:0.

Пет минути след това Блекпул намали след хубава атака, завършила с удар по земя от 11 метра на Патино. В края гостите наложиха натиск и стигнаха до серия корнери пред вратата на „светците“, но домакините устояха.

Снимки: Imago