Oчаквайте в 19:00: Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България

Хеттрик на Онисиво помогна на Майнц да спре негативна серия

Майнц постигна първа победа след шест мача без успех в Бундеслигата. Тимът на Бо Свенсон спечели с 5:2 домакинството си на Бохум. Майнц до голяма степен реши мача в първия половин час, когато паднаха първите три гола.

Майнц стигна до гол при първия си удар срещу Борусия (Дортмунд) през седмицата, а днес го направи още по-бързо. Карим Онисиво проби отдясно и центрира, ударът на Чачи бе отклонен, а Жае-Сун Лий откри резултата преди да бяха изминали 60 секунди от началото на срещата. В 18-ата минута домакините удвоиха след нов пробив на Онисиво, този път отляво. Този път атаката е завърен от капитана Диммер. Онисиво стигна до своя първи гол в 28-ата минута, след като технично прехвърли Рийман от малък ъгъл.

Ядосан от показаното, наставникът на Бохум Томас Летч направи четворна смяна на почивката. Това не помогна много до гостите, тъй като те допуснаха четвърти гол в 57-ата минута, а негов автор отново бе Онисиво. Бохум върна два гола в рамките на две минути чрез Кунде и Масович. Надеждите за някакъв невероятен обрат бяха прекършени от ново попадение на Онисиво.

Снимки: Imago