Лийдс вдигна духа си с убедителен успех за ФА Къп

Отборът на Лийдс, който е в серия от шест поредни срещи без победа в Премиър лийг, се класира по убедителен начин за 1/8-финалите на ФА Къп, след като надигра с 3:1 като гост третодивзионния Акрингтън Стенли. Страхотен гол на Джак Харисън (23') и две попадения в рамките на три минути през втората част, реализирани от Фирпо и Синистера, донесоха успеха на тима на Джеси Марш.

Новото попълнение на Лийдс Жоржиньо Рутер започна за първи път като титуляр за йоркширци. Той бе партньор на Патрик Бамфрод в атаката на „белите“. Промените в сравнение с последния мач от Премиър лийг бяха общо шест, като Мелие, Кох, Вьобер, Рока и Харисън запазиха местата си.

Акрингтън започна смело този двубой и в началото домакините дори атакуваха по-опасно, а Мелие трябваше да прави две спасявания. Лийдс обаче бе отборът, който откри резултата. В 23-тата минута Харисън получи от Бамфорд и със страхотен удар с левия крак от 25 метра прати топката в десния ъгъл на вратата. Синистера можеше дори да удвои до почивката, но негов удар срещна гредата.

В самото начало на второто полувреме Акрингтън пропусна страхотна възможност да изравни, след като Роджърс бе изпуснат на далечната греда, но ударът му от въздуха премина над вратата.

Лийдс обаче бързо прекърши надеждите на домакините, отбелязвайки два гола между 66-ата и 68-ата минута. Първо Фирпо удвои, след като проби отляво, продължи към Бамфорд, който му върна с много хитър пас, след което левият бек прати топката във вратата, реализирайки първия си гол за Лестър. Две минути след това Синистера засече отблизо пас на Хирисън за 0:3.

18-годишният Лесли Адекоя все пак зарадва феновете на домакините с почетен дол в 81-вата минута. Талантът се появи в игра секунди преди да се разпише отблизо.

Снимки: Imago