Лестър имаше нужда от доза късмет, за да се справи с четвъртодивизионния Уолсол

Лестър не допусна изненада и се класира за 1/8-финалите на ФА Къп, макар и след минимална победа с 1:0 над четвъртодивизионния Уолсол като гост. „Лисиците“ изиграха вяло първото полувреме, но след почивката вдигнаха нивото си на представяне. Юри Тилеманс пропусна дузпа, но Келечи Ихеаначо донесе победата на елитния тим с помощта на рикошет.

Голямата новина в състава на „лисиците“ бе, че Джеймс Мадисън започна за първи път като титуляр след Световното първенство в Катар. Брендън Роджърс заложи на силен състав, извършвайки само три промените в сравнение с последния мач на отбора във Висшата лига. Патсон Дака започна на върха на атаката. Новото попълнение Виктор Кристиансен бе на пейката за началото, а Джейми Варди остана извън групата за този двубой.

„Лисиците“ владееха топката в 71% от времето през първата част и отправиха 12 удара, но само един от тях бе точен. Като цяло, представянето на елитния тим преди почивката бе слабо. Второто полувреме бе доста по-интересно. Още в 47-ата минута Лестър получи дузпа. Главният рефер Гави Уорд всъщност първоначално отсъди пряк свободен удар, но след консултация с асистента си назначи дузпа заради нарушение на Хътчинсън срещу Дака. Юри Тилеманс изпълни, но ударът му срещната гредата. Така за втори път през този сезон белгиецът пропусна от бялата точка. Веднага след това домакините организираха много добра атака, която завърши с удар от въздуха на Анди Уилямс, след който топката премина над вратата.

Лестър продължи да натиска в началото на второто полувреме. В 57-ата минута Еванс направи страхотно двойно спасяване, след като първо изби удар на Тилеманс от далечна дистанция, а след това отрази и добавката на Дака.

В 68-ата минута Лестър най-сетне поведе. Това обаче се случи с голяма доза късмет, след като удар на Ихеаначо извън наказателното поле рикошира в гърба на Комли и влезе във вратата на Еванс. Това бе 50-и гол на Ихеаначо за Лестър.

До края Евенс направи още едно добро спасяване след нов удар на Ихеанчо. Дюсбъри-Хол пък се отличи със сериозен пропуск минута преди края. Това бе всичко.