Пирин отново удари Ботев (Враца) в Благоевград

Пирин победи Ботев (Враца) с 2:0 в контролна среща, играна на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Неофициален дебют за "орлетата" направи украинският нападател Данило Кондраков.

През второто полувреме в игра се завърна възстановеният от травма Преслав Йорданов. Точни за благоевградчани бяха Тютюков и Медвед, като и двата гола паднаха след почивката.

Зимна подготовка на отборите от efbet Лига (обновена)

В 5-ата минута Иван Тасев стреля, топката рикошира в тялото на защитник на Ботев и излезе в корнер. Две минути по-късно Браян Мендоса стреля с глава, но не намери вратата.

В 16-ата минута Иван Тасев обърна фланга на атаката към Илкер Будинов, който прати опасна ниска топка в наказателното поле, но защитникът на врачани Кавдански се намеси и изчисти в ъглов удар. Четири минути по-късно Клери Сербер центрира и Переа стреля с глава, но Янко Георгиев улови.

В 54-ата минута резултът бе открит. Иван Тасев проби и стреля към вратата, стражът на гостите Костов отби, но при добавката Борис Тютютков прати топката в мрежата.

Три минути по-късно Макрецкис напредна с дрибъл и намери Семенив, който пропусна сам срещу вратаря.

В 69-ата минута Красимир Станоев шутира от пряк свободен удар, но топката попадна в ръцете на вратаря. В 75-ата минута Преслав Йорданов стреля с глава, но не намери целта.

Три минути преди края Будинов проби отдясно и стреля, вратарят на гостите отби, но доследвалият атаката Медвед бе точен при добавка.

ПИРИН 2:0 БОТЕВ (ВР)

1:0 Борис Тютюков (54)
2:0 Владимир Медвед (88)

Пирин: 21.Я. Георгиев (46-12.М.Ковальов), 17.Будинов, 38. А. Дюлгеров (к) (76-25.И.Костов), 19. В. Велев, 11. А. Йорданов (46-45.Х.Хубчев), 31. К. Станоев (84-15.Л.Тодоров), 13. Д. Тонев (46-10.С.Шоколаров), 20. Ч. Макрецкис (64-29.М.Бачев), 26. И. Тасев (55-7.В.Медвед), 8. Д. Семенив (71-9.П.Йорданов), 77. Д. Кондраков (46-23 Б.Тютюков);

Ботев (Вр): Красимир Костов, Браян Мендоса (78 – Петър Кепов), Мартин Кавдански (46 – Петко Ганев), Меси Биатумусока (78 – Луис Фелипе Соарес), Диего Фераресо (83 – Цветослав Поповчев), Антонио Георгиев (78 – Мартин Атанасов), Стефан Гаврилов, Красимир Тодоров (62 – Чавдар Ивайлов), Клери Сербер (83 – Радослав Захариев), Мирослав Маринов (62 – Том Рапнуи), Браян Переа (83 – Митко Панов).