Лудогорец удари шампиона на Грузия с гол в края

Отборът на Лудогорец победи с 2:1 срещу шампиона на Грузия Динамо (Тбилиси) в четвъртата си контрола по време на подготовката в Белек. Матиас Тисера откри от дузпа, а Имран Омар изравни. В края на мача пък Антон Недялков донесе победата на "зелените".

Нов сериозен удар по Лудогорец, още един футболист аут до края на сезона

До момента “орлите” записаха победа, поражение и равенство. Първо загубиха с 1:2 от германския Хановер, после направиха хикс 1:1 с полския Заглебие, а преди няколко дни победиха с 3:2 сръбския Цървена звезда.

Разградчани откриха резултата в 14-ата минута. Тогава Матиас Тисера бе препънат в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана именно аржентинецът и откри хладнокръвно.

До края на първата част и двата тима имаха по няколко интересни атаки, но до чисти положения пред двете врати не се стигна.

В 73-ата грузинците удариха греда. Кобури стреля силно, но страничният стълб спаси Лудогорец.

Грузинците все пак стигнаха до изравнителното попадение в 76-ата минута. Футболистите на Динамо получиха право да изпълнят свободен удар доста встрани от българската врата. Зад топката застана Имран Омар, и нидерландецът реши да стреля в близкия ъгъл, а резервният вратар Умут Хабил не успя да реагира много добре допусна гол - 1:1.

Две минути преди края на мача Лудогорец стигна до победата. Кирил Десподов центрира от ъглов удар и Антон Недялков отклони топката във вратата на съперника и така донесе успеха на "орлите".

ЛУДОГОРЕЦ 2:1 ДИНАМО (ТБИЛИСИ)
1:0 Тисера (14-д)