Байер (Леверкузен) не се затрудни с Бохум

Байер (Леверкузен) победи с 2:0 гостуващия Бохум в среща от 17-ия кръг на Бундеслигата. Тимът на Чаби Алонсо стигна до лесни три точки с попадения на Едмонд Тапсоба от дузпа и Адам Хложек. Отново добро впечатление направи завърналият се след контузия Флориан Виртц, който подаде за втория гол. "Аспирините" вече са 8-и в класирането и отново гледат към местата, даващи право на участие в евротирнирите.

Домакините започнаха със самочувствие, след като преди няколко дни надвиха с 3:2 като гост Борусия (Мьонхенгладбах) и се изкачиха в горната половина на таблицата. Още в началото Адам Хложек пропусна да открие резултата, но това стори Тапсоба от дузпа в 8-ата минута.

Футболистите на Бохум направиха няколко плахи опита да изравнят, но удари на Такума Асано и Кевин Шлотербек не попаднаха в целта. Леверкузен също не създаде почти нищо интересно в предни позиции след гола и сякаш чакаше нова грешка на гостите.

С началото на втората част в игра за "аспирините" се появи Амин Адли вместо Калъм Хъдсън-Одой и атаките на Байерн станаха по-опасни. В 53-ата минута Виртц намери Адам Хложек и чехът отбеляза второто си попадение в Бундеслигата, след като беше привлечен през лятото от Спарта (Прага).

При 0:2 Бохум се предаде и показа защо е вторият отбор с най-лоши показатели на чужд терен от началото на сезона. Съставът на Томас Леч заема 16-о място в класирането с актив от 16 точки, колкото имат още Щутгарт и Аугсбург.

Снимки: Gettyimages