Бохум тресна Херта и се измъкна от опасната зона

Бохум успя да се измъкне от зоната на изпадащите, след като разби с 3:1 Херта в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за тима на Томас Леч бяха дело на Филип Хофман (22’, 57’), а за берлинчани точен бе Суат Сердар (31’).

Гостите вкараха първото попадение в двубоя в 11-ата минута, когато Марко Рихтер получи на удобна позиция, подаде към Лукас Тузар, който отправи удар, той рикошира в бранител и влетя в мрежата за 1:0. Ситуацията обаче бе прегледана детайлно с ВАР и попадението бе отменено, тъй като топката е напуснала игралното поле преди да се стигне до гола.

Домакините на свой ред успяха да отбележат в 22-ата минута, когато Филип Хофман се разписа с глава след добро центриране за 1:0. Двата тима си размениха по още една добра ситуация в следващите минути, за да се стигне до второ попадение за подопечните на Томас Леч минута преди края на редовното време, когато Кевен Шлотербег се разписа отново с глава след корнер.

Отново Хофман добави и трето попадение на сметката на Бохум в 57-ата минута, когато се възползва от светкавична контраатака на тима си. Играчите на Херта опитаха да вдигнат оборотите, но стигнаха до почетно попадение едва в последните минути на двубоя, когато Сердар вкара хубат гол с плътен и точен изстрел от границата на наказателното поле за 3:1.

Така Бохум вече е с 16 точки и се изкачи до 14-ото място в класирането на Бундеслигата. Херта пък остава в опасната зона с едва 14 точки.

Снимки: Gettyimages