Лудогорец смаза Цървена звезда за едно полувреме и после удари спирачка

Шампионът Лудогорец победи с 3:2 Цървена звезда в третата си контрола на турска земя. “Орлите” изиграха много силно първо полувреме, когато реализираха и трите попадения. На два пъти реализира Игор Тиаго, а един гол вкара Бърнард Текпетей. За сърбите през втората част отбелязаха Мирко Иванич и Алекс Виго, който бе близо до трансфер именно в Лудогорец. Лошата новина за българите е травмата на Диниш Алмейда, който бе откаран с линейка, след като получи травма в коляното.

Ас на Лудогорец бе опериран успешно в Португалия

Преди това Лудогорец загуби от германския Хановер с 1:2 и завърши наравно 1:1 с полския Заглебие.

В третата минута на мача Лудогорец удари греда. След атака отдясно Игор Тиаго получи топката в наказателното поле и стреля мигновено, но топката се спря в стълба за Милан Борян.

Скоро обаче Тиаго в крайна сметка успя да открие. Пробив на Бърнард Текпетей продължи с пас към Доминик Янков, който стреля, но всъщност подаде на бразилеца в малкото наказателно поле и разстреля Борян за 1:0.

В 20-ата минута Якуб Пиотровски можеше да удвои, но останал на добра позиция стреля право във вратаря. Малко по-късно и Янков стреля точно, но Борян спаси с добър рефлекс.

В средата на първата част Звезда бе близо до изравняване, след като Стефан Митрович успя да надскочи защитата на Лудогорец, но ударът му с глава бе спасен от Серджио Падт.

В 34-ата минута Бърнард Текпетей удвои преднината на Лудогорец. Крилото разстреля с левия крак стража на сърбите след пас на Педро Нареси.

Две минути по-късно дойде и трето попадение за "орлите". Бърза атака и Десподов намери Тиаго в наказателното поле, който реализира втория си гол за деня.

Скоро след това Десподов можеше да реализира нов гол, но гредата спря национала след удар от въздуха.

Изнесоха на носилка ново попълнение на Лудогорец

Втората част започна неприятно за Лудогорец. Диниш Алмейда получи контузия в коляното и трябваше да бъде заменен принудително. Ситуацията с португалеца не изглеждаше добре и опасенията са за сериозна травма.

В 57-ата минута Матиас Тисера можеше да вкара нов гол, но ударът му сам срещу Борян бе спасен от кандаеца. Малко по-късно и Франко Русо стреля точно, но пак вратарят спаси тима си.

В 75-ата минута Цървена звезда намали резултата. Букари намери Мирко Иванич на границата на наказателното поле, който с плътен удар реализира за 3:1.

В самия край на срещата новото попълнение на Звезда Алекс Виго напредна в наказателното поле и с диагонален удар реализира за крайното 3:2.

ЛУДОГОРЕЦ 3:2 ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА