Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Ботев (Пловдив) победи елитен руски тим под голям дъжд в Дубай

Ботев (Пловдив) победи с 2:1 руския Урал в третата си контрола от зимната си подготовка. Мартин Секулич и Емануел Уме бяха точни за пловдивчани.

Преди това “канарчетата” победиха с категоричното 8:0 Гигант (Съединение) в Коматево, а при първата си проверка в Дубай завършиха атрактивно 4:4 с Рига

Резултатът бе открит от Ботев в 12-ата минута. Тогава Мартин Секулич се възползва от неточност в защитата на руснаците и след като преодоля вратаря реализира.

Две минути по-късно Уме Емануел удвои за българите. Секулич намери съотборника си на добра позиция и със силен удар нигериецът реализира.

През втората част заваля доста силен дъжд в Дубай, което сериозно възпрепятства двата тима, но все пак руснаците успяха да намалят резултата чрез Даниел Мишкич в 60-ата минута.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1 УРАЛ
1:0 Секулич (12)
2:0 Емануел (14)
2:1 Мишкич (60)

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Аргилашки, 24. Ван Хертум, 27. Чернев, 44. Пунчец, 15. Ето’о, 21. Ннади, 2. Херман, 17. Минков, 74. Прокопиев, 31. Емануел, 9. Секулич