Черно море удари Спартак Плевен

Черно море Тича победи с 86:77 (18:23, 22:11, 26:20, 20:23) Спартак Плевен като домакин в мач от 17-ия кръг на НБЛ.

Успехът е пети за варненци, които имат и 10 загуби в сметката си. Плевенчани пък са с баланс 7-8.

Срещата в зала “Христо Борисов” започна като истинско дерби, в което двата отбора се надлъгваха почти през цялото време, но все пак гостите натрупаха преднина от 5 точки след 10 минути игра. Във втората четвърт обаче “моряците” тотално доминираха и освен, че успяха да стопят пасива си, излязоха и напред в резултата с 6 точки преди почивката. След паузата домакините продължиха да налагат темпото си и преди заключителната част вече бяха с 12 точки пред съперника си. Въпреки че баскетболистите на Любомир Минчев спечелиха последните минути на срещата, те не успяха да стигнат до обрат.

Мартин Йорданов беше най-резултатен за Черно море с 23 точки, 21 вкара Тач Ънру, а 16 добави Аверил Ъгба.

За Спартак Плевен Семаджи Наим Хайн Джоунс наниза 18 точки, а по 13 добавиха Станимир Маринов и Седариан Рейнс.

Снимки: Startphoto