Марица (Пловдив) удари северномакедонци в здрава битка с гол от дузпа

Марица стигна до минимален успех над Академия Пандев в първата си контролна среща в Турция, която бе предавана пряко по Sportal.bg. Пловдивчани изковаха победата с гол от дузпа на Мартин Газиев в 51-вата минута.

Двубоят не предложи много интересни ситуации пред двете врати, а отборите влязоха в здрава битка. През първото полувреме Йордан Пейчинов получи директен червен картон, след като удари противников играч без топка. На негово място се появи друг футболист на "пиратите" и по този начин двата тима завършиха мача в пълен състав.

Успехът е втори пореден за отбора, воден от Николай Димитров, след като в срядата на януари се наложи над Арда (2:1). Следващата проверка на Марица е на 25 януари (сряда) срещу руския Волга (Уляновск).

Марица изненада Арда

Двубоят започна равностойно, като липсваха опасни положения пред някоя от двете врати в първия четвърт час игра.

В 30-ата минута се стигна до сериозно напрежение в наказателното поле на северномакедонците. Йордан Пейчинов се спречка с противников футболист, като се стигна до физическа саморазправа помежду им, вследствие на което българинът получи директен червен картон.
На негово място се появи Георги Иванов и по този начин тимът на Николай Димитров все пак остана с 11 души на терена.

До края на първото полувреме двата отбора предложиха здрава битка без интересни ситуации пред вратарите.

В 50-ата минута Петър Атанасов получи страхотно подаване в наказателното поле на Академия Пандев и бе фаулиран от Федерико Акоста, а главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Мартин Газиев се нагърби с изпълнението на дузпата и хладнокръвно я прати под плонжа на вратаря в долния десен ъгъл - 1:0.

Малко след това нападателят на северномакедонците Димитър Трайков засече центриране отляво, но ударът му с глава срещна левия страничен стълб.

В 57-мата минута Милен Танчев опита да изненада противниковия страж с хубав изстрел от далечно разстояние, но топката премина встрани от целта.

10 по-късно Петър Начев се отличи с добра намеса, след като Акоста се извиси над всички в пеналтерията и стреля с глава, но вратарят на Марица внимаваше и спаси.

Четвърт час преди края на редовното време Димитър Трайков бе изведен очи в очи с Начев и отново стражът на пловдивчани се оказа последна пречка пред гола.

В оставащото време нови попадения нямаше и резултатът се запази непроменен, с което "пиратите" записаха втори пореден успех в контролите.

МАРИЦА 1:0 АКАДЕМИЯ ПАНДЕВ

1:0 Мартин Газиев (51- дузпа)

МАРИЦА: 86. Илия Николов, 7. Симеон Вешев, 20. Йордан Пейчинов, 19. Мартин Газиев, 23. Саломон Джеймс, 15. Христиан Димитров, 24. Ифеани Дейвид, 10. Веселин Марчев, 18. Георги Трифонов, 21. Станислав Маламов, 17. Валери Домовчийски

Второ полувреме: 33. Петър Начев, 5. Димитър Аврамов, 22. Георги Иванов, 20. Йордан Пейчинов, 11. Илиян Йорданов, 28. Радослав Апостолов, 13. Милен Танчев, 9. Айкут Янъков, 77. Стефанов Попов, 30. Олджай Алиев, 90. Петър Атанасов

АКАДЕМИЯ ПАНДЕВ: 1. Марко Алчевски, 5. Агрон Руфати, 4. Диме Димов, 20. Зоран Ивановски, 23. Боян Димовски, 8. Илия Донов, 19. Марио Върдоляк, 44. Георге Дзеков , 11. Ване Кръстевски, 10. Кристиян Велиновски, 16. Никола Талески

Второ полувреме: 12. Бурхан Мустафа, 15. Спасе Терзиев, 6. Федерико Акоста, 88. Сандро Емболо, 2. Георгийе Янкулов, 3. Андрей Велков, 22. Горан Томовски, 17. Мартин Гьоргиевски, 55. Абдулаи Неат, 7. Иван Галевски, 9. Димитър Трайков