Грезини Дукати показа цветовете си за новия сезон в MotoGP

Грезини Дукати стана вторият отбор, който представи своите цветове за сезон 2023 в MotoGP, след тима на Ямаха, който стори това по-рано тази седмица. Италианският отбор запазва основните си цветове (светло синьо и червено) от миналия сезон, в който Енеа Бастинини спечели цели четири победи и завърши трети в крайното класиране при пилотите.

Това спечели на Звяра промоцията в заводския екип на Дукати, а неговото място в Грезини Дукати ще бъде заето от Алекс Маркес. Испанецът, за когото това ще бъде четвърти сезон в кралксия клас ще си партнира с италианеца Фабио Ди Джанантонио, за когото това ще бъде втора кампания в MotoGP.

В своя дебютен сезон в кралския клас младокът спечели един полпозишън в домашната си Гран При на Италия, когато се възползва максимално от смесените условия и лекия дъжд в хода на квалификацията на „Муджело“. Най-дорбото му класиране в състезание бе 8-то място от Гран При на Германия на „Заксенринг“, което бе и единственото му влизане в топ 10 в хода на цялата година.

За Маркес миналият сезон беше меко казано разочароващ, след като той завърши на 17-та позиция в крайното класиране с четири влизания в топ 10 (7-мо място в Португалия, 8-мо място в Тайланд и 10-ти позиции в Каталуния и Сан Марино). В своята кариера испанецът има две качвания на подиума, с вторите си места от състезанията във Франция и Арагон от дебютния му сезон 2020, когато той бе част от заводския тим на Хонда. През последните два сезон по-малкият от братята Маркес се състезава за екипа на ЛСР Хонда.