Септември удари Спортист в София

Септември (София) победи с 2:0 втородивизионния Спортист (Своге) в контрола, която е последна за столичани преди заминаването им за лагер в Турция. Мачът се игра на изкуствения терен на 57-о Спортно училище в София под непрекъснат дъжд, което допълнително затрудни двата отбора. Свогенци започнаха много добре и в първите пет минути имаха две положения. В 8-ата минута Георги Николов бе изведен сам срещу вратаря, но стражът на Септември спаси шута му.

В 14-ата минута домакините от Септември имаха възможност да поведат след центриране от ъглов удар. Александър Тодоров игра с глава, но топката се удари в гредата. Само след четири минути Септември откри резултата чрез Асен Георгиев, разписал се след триково изпълнение на свободен удар.

В 30-ата минута Спортист създаде добра голова възможност, но Богдан Костов не успя да нанесе завършващ удар. Минути по-късно Септември имаше добър шанс за гол, но намиращият се на проби вратар Мартин Величков спаси. Още в първите минути на второто полувреме септемврийци стигнаха до втори гол. Те организираха бърза атака, която завърши с удар голов удар на Димитър Костадинов за 2:0. 20-ина минути пред края на срещата Кирил Янакиев стреля опасно, но топката излезе в аут.

14 минути преди края, друг футболист на проби в отбора на Своге - Пепе Дилан стреля с глава, но не уцели вратата. В 90-ата минута имаше нов шанс за гол за отбора от втора лига, но от средата на наказателното поле Габриел Александров стреля с глава в аут.

Снимка: startphoto.bg

Снимки: Startphoto