Славия надви казахстанци и стигна до първата си победа за тази година

Отборът на Славия успя да надви с 2:1 казахстанция Кизилжар в контролна среща в Белек. Двата тима изиграха здрав двубой, като първо Кристиян Стоянов откри (5’), а малко по-късно Черединов изравни (33’). В самия край на второто полувреме Ахмед Ахмедов донесе победата за българския тим. Това бе и първа победа за тима на Златомир Загорчич за 2023 година, макар и в неофициален мач. Двубоят завърши минута по-рано, тъй като Емил Виячки получи лоша контузия. Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Новият нападател на Славия: Искам купата! Хванах топката на "Бернабеу" - това е знак от съдбата

От казахстанския тим категорично отказаха да покажат стартовия си състав за срещата и именно по тази причина няма яснота кои са футболистите в светлосиньо на терена.

“Белите”, които днес играят с черен екип, още от първата минута стартира с организирането на атаки и натискът, който оказаха, даде резултат в 5-ата минута. Тогава Кристиян Стоянов получи пас, фронтално от вратата, и с хубав изстрел от далечна дистанция матира казахстанския страж.

В 12-ата минута Кизилжар организира добра атака, която завърши с удар с глава, но за щастие топката мина покрай вратата. 6 минути по-късно футболистът с номер 8 от казахстанския тим задържа топката във въздуха и отправи шут от воле, но над напречната греда.

След последвали равностойни минути, в които и Славия, и Кизилжар организираха атаки, се стигна до 33-ата минута, когато футболистите в светлосиньо успяха да изравнят. След атака отдясно топката бе центрирана в наказателното поле, но след като няколко футболисти играха с глава, тя така и не успя да бъде изчистена. Така кълбото дойде удобно на Черединов, който с хубав шут от средна дистанция вкара за 1:1.

В 39-ата минута Тони Тасев опита късмета си от границата на наказателното поле, но доста неточно. 4 минути по-късно добро центриране отдясно бе засечено от футболист на Кизилжар на 4-5 метра от голлинията, но Светльо Вуцов не трябваше да се намесва, тъй като кълбото излезе в аут.

Венци Стефанов се видя със "спасителя на Благо Георгиев"

През първите минути на второто полувреме Кизилжар организира няколко атаки, които обаче на затрудниха Георги Петков, който замени Светослав Вуцов през втората част. В 68-ата минута футболист на казахстанците се опита по атрактивен начин да засече топката с удар от въздуха, но Петков без проблем улови.

В 72-ата минута след центриране отляво от пряк свободен удар Нгуена засече с глава опасно, но топката премина над напречната греда. Последваха минути, в които не се случи нещо кой знае какво интересно в срещата, като двата тима водеха повече битка в средата на терена. В 81-ата минута нелош удар от страна на футболист на Кизилжар премина покрай страничния стълб на Гошо Петков.

В 87-ата минута при поредната атака на Славия Галин Иванов пусна пас към Нгуен До, който обаче се размина с кълбото. Така то достигна до Ахмед Ахмедов, който се оказа сам срещу вратаря. С хубав удар централният нападател успя да мушне топката под вратаря и вкара за 2:1.

Мачът завърши малко по-рано - в 89-ата минута, тъй като Емил Виячки получи лоша контузия и бе нужно да му се окаже медицинска помощ.

СЛАВИЯ 2:1 КИЗИЛЖАР

1:0 Кристиян Стоянов (5)
1:1 Черединов (33)
2:1 Ахмед Ахмедов (87)

Стартови състави:

Славия, първо полувреме: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 77. Георги Вълчев, 55. Нейтън Гасама, 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 22. Дарко Тасевски, 88. Тони Тасев, 19. Мартин Сораков, 10. Владимир Николов;

Славия, второ полувреме: 1. Георги Петков, 83. Христо Попадийн, 23. Емил Виячки, 5. Велко Йеленкович, 4. Людовик Соарес, 14. Чунг Нгуен До, 73. Иван Минчев, 93. Камело Нгуена, 8. Емил Стоев, 33. Галин Иванов, 9. Ахмед Ахмедов.