Ожие не оставя надежда на съперниците си

8-кратният победител в рали „Монте Карло” Себастиен Ожие (Тойота) спечели и трите сутрешни отсечки днес и е начело в класирането след пет поредни етапни победи – серия, стартирала снощи.

Французинът пристигна в зоната за смяна на гуми с аванс от 32,7 секунди пред втория – Тиери Нювил (Хюндай), който пък има преднина от 1,8 секунди пред световния шампион Кале Рованпера (Тойота).

Топ 6 допълват Ойт Танак в първото рали на естонеца с Пума Rally1 на М-Спорт, Елфин Еванс (Тойота) и Дани Сордо (Хюндай).

Последната сутрешна отсечка се оказа най-тежка за част от лидерите – Еванс спука гума и потъна от второ на пето място, на почти 1 минута от Ожие, а Рованпера се удари, но успя да продължи.

Вторият пилот на М-Спорт Пиер-Луи Лубе също излетя от пътя, но продължи, а на финала на отсечката обясни, че е останал без серво на волана.

Ожие пред Еванс и Танак след първите отсечки на рали "Монте Карло"

Преди този етап Ожие трупаше по няколко секунди аванс пред Еванс във всяка една от другите две отсечки, а битката зад тях за третото място вървеше изключително оспорвано. В първата петъчна отсечка трети излезе Рованпера, който скочи с две места напред. Още в следващия етап обаче Нювил и Танак излязоха 3-и и 4-и, а Рованпера отстъпи на 5-ото място. И в петия етап дойдоха проблемите на Еванс и новото подреждане в Топ 5.

По програма днес следобед трябва да се карат вторите минавания на сутрешните три отсечки.