Лудогорец изпусна поляци във втората си контрола

Шампионът Лудогорец завърши наравно 1:1 във втората си проверка в Турция. “Орлите” направиха хикс с полския Заглебие Любин. Разградчани имаха повече ситуации за гол, така че могат да съжаляват, че не победиха. Единственото попадение за българите отбеляза Бърнард Текпетей. Дебют като титуляр за тима направи новото попълнение Франко Русо.

Голям удар за Лудогорец: играч получи една от най-тежките контузии във футбола

На вратата застана Симон Слуга, а пред него освен Русо бяха Оливие Вердон, Аслак фон Витри и Дени Групер. В халфовата линия действаха Мануел Шоу, Доминик Янков и Педро Нареси. В предни позиции пък бяха Жоржиньо, Бърнард Текпетей и Матиас Тисера.

Заглебие откри резултата още преди да е изтекла и една минута от началния съдийски сигнал. Българите допуснаха лека атака отдясно и топката бе пратена към границата на наказателното поле, където Филип Старжински без да се бави реализира.

Последваха по-силни моменти за "орлите", като Шоу и Янков имаха добри ситуации пред себе си, но изравняването дойде чак в 40-ата минута. Тогава Текпетей получи топката по диагонал в наказателното поле и със силен шут направи 1:1.

В последните секунди на първата част поляците можеха да излязат отново напред, но Русо изби от голлинията.

В началото на втората част Лудогорец можеше да стигне до пълен обрат, но Кирил Десподов не успя да преодолее вратаря на поляците, след като се оказа фронтално срещу него.

В средата на полувремето отново Десподов имаше шанс да реализира, но стреля във вратаря. Малко по-късно пък Серджио Падт трябваше да се намесва след силен удар на Томаш Пиенко, който преди това се освободи от Игор Пластун.

В 75-ата минута Лудогорец отново бе близо до гола, когато Спас Делев центрира добре от от левия фланг към наказателното поле, където Диниш Алмейда стреля с глава, но вратарят изби в корнер със сетни сили.

Така или иначе до попадение не се стигна в нито една от двете врати и срещата завърши при равенство.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

ЛУДОГОРЕЦ 1:1 ЗАГЛЕБИЕ
0:1 Старжински (1)
1:1 Текпетей (40)

ЛУДОГОРЕЦ: Симон Слуга, Оливие Вердон, Франко Русо, Аслак фон Витри, Дени Групер, Мануел Шоу, Доминик Янков, Педро Нареси, Бърнард Текпетей, Жоржиньо, Матиас Тисера

ЗАГЛЕБИЕ: Бурич, Клудка, Лавинчак, Бартолевски, Маковски, Лакоми, Старжински, Ходина, Бохар, Адамски