Отбори от Чемпиъншип изхвърлиха Нотингам и Борнемут

Нотингам и Борнемут напуснаха ФА Къп още в третия кръг, след като бяха отстранени от втородивизионни тимове. Форест не само загуби, но бе разгромен с 4:1 от Блекпул, който се намира в зоната на изпадащите в Чемпиъншип. Загубата на "черешките" не бе чак толкова изненадваща, тъй като дойде от лидера във второто ниво на английския футбол Бърнли, който спечели с 4:2 на "Виталити Стейдиъм".

Други два отбора от Висшата лига, които също се изправиха срещу тимове от Чемпиъншип, успяха да ги преодолеят. Фулъм победи с 2:0 Хъл Сити като гост, а Брайтън спечели с 5:1 срещу Мидълзбро, като Алексис Мак Алистър се отчете с два гола. Световният шампион с Аржентина влезе на почивката, но това не му попречи да демонстрира качествата си.

Блекпул се бори за оцеляването си в Чемпиъншип, но изигра силен мач срещу Нотингам. Домакините поведоха в 17-ата минута чрез Марвин Алпитета. Форест, който бе с изцяло променена единайсеторка, пропусна няколко положения да изравни. Изборът на Стив Купър и направените 11 промени показаха, че този сезон този турнир няма да е приоритет на фона на битката за оцеляване във Висшата лига. Миналогодишният четвъртфиналист допусна три гола след почивката преди Джери Йейтс да отбележи почетно попадение.

Сезонът на Бърнли продължава във възходяща линия. Тимът е лидер в Чемпиъншип и се е насочил към завръщане в елита и днес показа, че може да се мери с тимовете от Висшата лига, след като отстрани Борнемут. Анас Зарури и Мануел Бенсон отбелязаха по две попадения за успеха с 4:2. Тимът на Венсан Компани записа 12-та победа в последните си 14 мача.

Сред другите изненади бе успехът на аматьорският Честърфийлд с 3:2 срещу втородивизионния Уест Бромич. Втородивизионните Куинс Парк Рейнджърс и Родъръм също отпаднаха, след като допуснаха загуби от тимове от трета дивизия.

ФА Къп: почти половината тимове от Премиър лийг са аут