Хари Кейн класира Тотнъм за следващия кръг на ФА Къп

Тотнъм записа пестелива домакинска победа с 1:0 над третодивизионния Портсмут и така се класира за четвъртия кръг на ФА Къп.

През първото полувреме “шпорите” изцяло владееха инициативата, но не сътвориха сериозни голови положения. В 49-ата минута Емерсон Роял стреля с глава, но топката се отби в далечната греда. Само минута по-късно обаче Хари Кейн направи двойно подаване с Райън Сенесньон и вкара победния гол с удар от разстояние, който се оказа и единственият точен изстрел за лондончани в мача. В оставащото време те продължиха да доминират, но и да правят множество пропуски.

Снимки: Gettyimages