Тотнъм взе "глътка въздух" и разби Кристъл Палас за едно полувреме

Тотнъм взе "глътка въздух" след не особено добрите резултати в последно време и надделя категорично с 4:0 в гостуването си на Кристъл Палас в лондонското дерби между двата тима, което бе част от 19-ия кръг на Премиър лийг. Играчите на Антонио Конте изиграха слабо първо полувреме, но през втората част бяха абсолютно категорични в своята доминация над своя противник.

В основата на това представяне през втората част бе Хари Кейн (48’, 53’), който вкара две попадения и даде асистенцията за гола на Хюн-Мин Сон (72’). Между тях пък успя да се разпише и Мат Дохърти, който бе точен в 68-ата минута.

Срещата започна сравнително спокойно, но постепенно футболистите на Патрик Виера взеха инициативата. Те създадоха редица добри възможности пред домакините след половин час игра, но първо Джордан Аю, а впоследствие Йоаким Андерсен и Еберичи Езе се отличиха с пропуски. Те имаха претенции и за дузпа в 41-ата минута, но съдията Майкъл Оливър взе решение, че такава няма след консултация с ВАР.

Тотнъм успя да вземе преднина в самото начало на второто полувреме, когато бърза атака прати топката в Брайън Хил, той намери Иван Перишич на другия фланг, а отличното центриране на хърватина намери Хари Кейн само на няколко метра от голлинията и опитния голаджия нямаше как да сгреши.

“Шпорите” стигнаха до второ попадение само пет минути по-късно, когато отново не особено добре подредената отбрана на Кристъл Палас позволи на Хари Кейн да овладее топката пред наказателното поле, след което да размени двойно подаване с Брайън Хил, само за да прати топката с десния си крак за втори път в мрежата на “орлите”.

Тотнъм вкара трето попадение в 68-ата минута, когато отново Хари Кейн се пребори за една топка отляво, след това пусна към Хюн-Мин Сон, след това рикошетът също помогна на гостите, топката е се озова в Мат Дохърти, който с левия крак се разписа за 3:0.

В 72-ата минута нова грешка в отбраната на Кристъл Палас позволи отново на Хари Кейн да поеме една топка около центъра на терена и с пас в предни позиции да намери Сон, който този път сам се разписа за 4:0.

С тази победа Тотнъм събра 33 точки и продължава да заема петото място в подреждането. Над тях са Манчестър Юнайтед и Нюкасъл с по 35.

Снимки: Imago