Интер сложи край на победната серия на Наполи

Отборът на Интер постигна много важна победа в първия си мач за 2023 година, след като спечели с 1:0 срещу лидера в класирането Наполи в сблъсъка помежду им на „Джузепе Меаца“ от 16-ия кръг на Серия "А". Един Джеко отбеляза единственото попадение в 56-ата минута. Така „нерадзурите“ прекъснаха удивителната поредица на „партенопеите“ от 11 поредни успеха в италианския елит и им нанесоха първа шампионатна загуба през сезона.

Симоне Индзаги направи три промени в стартовия си успех след успеха с 3:2 над Аталанта преди близо два месеца. В отбрана Стефан де Фрай беше заменен от Франческо Ачерби, а като десен халф-бек действаше Матео Дармиан вместо Дензъл Дъмфрис. Последната промяна беше в атака, където възстановеният от контузиите си Ромелу Лукаку стартира като титуляр за първи път от август насам. Негов партньор беше Джеко, а световният шампион Лаутаро Мартинес се включи от пейката през втората част.

Лучано Спалети също извърши три промени в стартовите си 11 след победата с 3:2 над Удинезе точно преди паузата. В защита се завърна Амир Рахмани на мястото на Жуан Жезус, а по двата фланга нападаха Матео Политано и Хвича Кварацхелия за сметка на Ървинг Лосано и Елиф Елмас. Като централен нападател отново играеше Виктор Осимен.

Преди началото на двубоя двата тима отдадоха своята почит към починалата бразилска легенда Пеле. Още в четвъртата минута Федерико Димарко можеше да открие резултата, след като центриане на Лукаку го намери в близост до вратата, но халф-бекът някак си не уцели вратата със своя удар. Следващото голово положение дойде чак в 26-ата минута, когато Дармиан получи топката на много удобна позиция в наказателното поле, но я прати над вратата. Пьотър Жиелински отговори с далечен шут, който се оказа много неточен. В 41-вата минута дойде и третият голям пропуск за "нерадзурите" в мача. Тогава Николо Барела изведе Лукаку на стрелкова позиция, но изстрелът на нападателя профуча над вратата. Точно преди почивката Андре-Франк Замбо Ангиса засече пас на Джовани Ди Лоренцо, но топката мина встрани от вратата.

В 52-рата минута Осимен получи топката пред вратата, но нападателят беше успешно блокиран от Хакан Чалханоолу и така Андре Онана улови топката. Четири минути по-късно Димарко центрира по отличен начин и Джеко се възползва от това, за да открие резултата с удар с глава. Последва няколкоминутен натиск на гостите, в който Жиелински и Кварацхелия направиха пропуски. В оставащите минути домакините се стремяха да запазят крехката си преднина, като се справяха добре с това. Моментът на Онана пък настъпи в 90-ата минута, когато той успя да спаси опасен удар на резервата Джакомо Распадори и така осигури победата на своя тим.

Въпреки поражението Наполи остава лидер в класирането с актив от 41 точки или с пет повече от основния си преследвач Милан. Интер си запазва четвъртата позиция, но събра 33 пункта и съкрати изоставането си от върха.

ИНТЕР - НАПОЛИ 1:0

1:0 Джеко (56')

Интер: Онана, Шкриняр, Ачерби, Бастони, Дармиан, Барела, Чалханоолу, Мхитарян, Димарко, Джеко, Лукаку

Наполи: Мерет, Ди Лоренцо, Рахмани, Ким Мин-Жае, Оливера, Замбо-Ангиса, Лоботка, Жиелински, Политано, Осимен, Кварацхелия

Снимки: Imago