Наполи притесни тифозите си с тежка загуба от Лил

Броени дни преди подновяването на сезона в Серия "А" водачът в класирането Наполи сериозно притесни тифозите си. Възпитаниците на Лучано Спалети допуснаха тежка загуба с 1:4 от Лил в последната си контрола през паузата. Това е второ поредно поражение на сините след загубата от Виляреал (2:3) преди дни.

Бафоде Диаките даде преднина на Лил в 17-ата минута, а през второто полувреме за французите се разписаха и Джонатан Дейвид в 62-рата, Адам Унас в 76-ата и Джонатан Бамба в 81-вата минута.

Почетното попадение за Наполи бе дело на Джакомо Распадори чак в добавеното време на срещата.

Така настроението при Наполи едва ли ще е приповдигнато преди дербито с Интер, с което тимът подновява сезона в Серия "А" на 4 януари. Лил пък ще бъде на обратния полюс преди гостуването си на Клермон от Лига 1 на 28 декември.

Снимки: Imago