Виляреал надви Наполи в шоу на "Диего Марадона"

Отборите на Наполи и Виляреал използваха паузата в първенството, за да се изправят един срещу друг в контролна среща. Двата тима изиграха много приятен за окото мач, като си отбелязаха общо 5 гола, а гостите на "Диего Марадона" си тръгнаха доволни, тъй като се наложиха с 3:2.

Етиен Капу откри резултата за "жълтата подводница" в 12-тата минута, но само минута по-късно резултатът бе изравнен от Виктор Осимен.

През второто полувреме испанците си върнаха преднината с два бързи гола, дело на Николас Джаксън в 67-ата и Жерард Морено в 70-ата минута.

В 79-ата минута Хвича Кварацхелия оформи крайното 2:3 с гол от дузпа.

Наполи е планирал още една контрола в паузата и тя ще бъде с Лил на 21 декември. След това тима ще поднови битките в Серия "А" с дерби с Интер на 4 януари. За Виляреал пък топа бе последна проверка, като сега за отбора следва гостуване на Гуихуело за Купата на Краля след само три дни.

Снимки: Imago