Ман Сити победи Жирона в контрола с два бързи гола

Манчестър Сити записа лесна победа с 2:0 в контролна среща с испанския Жирона. Шампионът на Англия бе в ескпериментален състав, тъй като много от играчите, участвали на Световното първенство, все още не са се присъединили към отбора. Все пак Джосеп Гуардиола можеше да използва част от звездите си и това се оказа решаващо, тъй като Кевин де Бройне (5) и Ерлинг Холанд (18) бяха точни за успеха на "гражданите" в този мач.

Англичаните поведоха още в 5-ата минута на двубоя. Тогава Де Бройне издебна грешка на вратаря на съперника, отне топката пред наказателното поле и хланднокръвно реализира за 1:0.

Вторият гол падна само 13 минути по-късно след хубава триходова комбинация. Рияд Марез изведе Де Бройне в наказателното поле, той от движение продължи към Холанд, който засече топката във вратата за 2:0.

Гостите също оказаха доста добра игра и създадоха доста проблеми на вратаря Щефан Ортега, който се прояви с няколко добри спасявания, а на два пъти и гредата му помогна, първо след изстрел на Валентин Кастеянос през първата част, а след това и на Кристиан Стуани през втората.

Това бе единствената проверка за Ман Сити през паузата, като само след 5 дни тимът излиза срещу Ливърпул в сблъсък от 1/8-финалите на Купата на Лигата.

Снимки: Gettyimages