"Вабанк": Вещаеше ли играта на Италия отпадане още на 1/8-финалите

Алонсо: Новите правила още не са постигнали целта си

Двукратният световен шампион във Формула 1 Фернандо Алонсо е на мнение, че новите технически правила, влезли в сила за сезон 2022, все още не са постигнали целта си да намалят разликите в представянето на отделните отбори.

Ред Бул и Ферари водеха оспорвана битка в първата половина на сезона, след това Ред Бул се откъсна напред, а Мерцедес се върна сред победителите чак в Бразилия. Алпин оглави класирането в средата на колоната, но Алонсо и Естебан Окон нямаха реални шансове да се борят за победи през 2022 година.

“Беше малко разочароващо за всички да разберат, че нещата не са се променили драматично - обясни Алонсо пред списание auto motor und sport. - Има най-много два отбора, които могат да печелят състезания, както се случваше и предишните години.”

Ал-Атия: Алонсо ще се върне в „Дакар”

Испанецът, който ще кара от следващия сезон за Астън Мартин, акцентира на това, че разликата между лидерите и колоната остава голяма.

Алонсо е благодарен на Алпин, въпреки трудностите през 2022 година

“Отборите от средата на колоната все още са далеч от първите два или три отбора - заяви Алонсо. - В половината състезания през сезона ние завършваме на една обиколка от победителя. Така че, все още не сме достигнали целта на новите правила.”

Астън Мартин показва новата кола на 13 февруари

Ред Бул спечели 17 от 22 състезания тази година, четирите победи на Ферари дойдоха в първата половина на сезона, а единственият успех на Мерцедес беше в Бразилия и заради него Ред Бул не записа 100-процентов успех през втората половина на кампанията.

Рос Браун: Още отбори на подиума? Най-рано след година

Снимки: Gettyimages