Ал-Атия: Алонсо ще се върне в „Дакар”

Звездата на Тойота в рали „Дакар” Насър Ал-Атия прогнозира, че двукратният световен шампион във Формула 1 Фернандо Алонсо отново ще стартира в пустинната надпревара.

Испанецът дебютира в „Дакар” през 2020 година със заводски подготвен Тойота Хайлукс и финишира 13-и в генералното класиране, като се класира 8 пъти от 12 етапа в Топ 10. След това Алонсо се върна във Формула 1 и в близко бъдеще едва ли ще може да се върне в пустинята – договорът му с Астън Мартин ще го задържи в световния шампионат поне до края на 2024 година.

Но Ал-Атия, който има 4 победи в рали „Дакар” е на мнение, че Фернандо няма да издържи на изкушението и отново ще се пробва в легендарната офроуд надпревара.

Алонсо е благодарен на Алпин, въпреки трудностите през 2022 година

„Продължавам да работя за това да видим отново Фернандо в рали „Дакар” – обясни пилотът от Катар. – Гледал съм го във Формула 1, но се запознахме през 2020, когато той стана част от тима ни. Аз му помагах да се научи да се справя с пясъчните дюни. Прекарахме три дни в Катар, където температурата беше 50 градуса и той се справи отлично, Фернандо е много талантлив. В първия си „Дакар” демонстрира, че е бърз. Но за това състезание ти трябва опит, първата победа идва след няколко години опити преди това.”

Румъния ще има мотоциклетист в рали “Дакар 2023”

Насър поясни и защо очаква, че Алонсо ще се върне в „Дакар”.

Нани Рома пропуска рали “Дакар 2023”

„На него това състезание много му хареса, сигурен съм, че след една или две години той отново ще стартира тук”, допълни Ал-Атия, който на 31 декември стартира защитата на титлата си в рали „Дакар”, което отново ще се проведе на територията на Саудитска Арабия и маршрутът му включва 14 етапа.

Снимки: Gettyimages