Контролна среща: ЦСКА-София - Крумовград 0:0 /почивка/

"Слънцата" сложиха край на пропадането си, Хиро вкара 10 тройки за Маями

Финикс се наложи лесно със 111:95 над домакина Лос Анджелис Клипърс в друга среща от НБА. Отборът на Сънс прекъсна серията си от пет поредни загуби, а Майкел Бриджис завърши с 27 точки, а съотборникът му Крис Пол добави още 15 точки и 13 асистенции.

Девин Букър се отличи с 14 точки при завръщането си в игра, а Финикс победи едва за втори път в последните си осем двубоя от Лигата, играни през декември.

Терънс Мен приключи с 22 точки и 11 борби за Клипърс. Домакините не можеха да разчитат на контузените Пол Джордж, Люк Кенард, Реджи Джаксън, Ивица Зубац и Норман Пауъл, както и на Кауай Ленард, който получи почивка.

Маями постигна постигна трудна победа със 111:108 като гост срещу Хюстън, а Тайлър Хиро реализира рекордните за кариерата си 41 точки.

Джими Бътлър завърши с 20 точки, 10 борби, 7 асистенции, 4 отнети топки и 3 чадъра за тима на Хийт, който не можеше да разчита на Кайл Лаури и Бам Адебайо.

Хюстън изоставаше с 99:111 пет минути преди края на двубоя, но постигна серия от 9:0, която направи последните секунди изключително интересни. Кевин Портър младши пропусна тройка само 4 секунди преди финалната сирена.

Маями спечели за трети пореден път в двубой като гост.

Снимки: Gettyimages